У Тернополі відкрили регіональний офіс ГО «Європейська галицька асамблея»

Сьогодні, 17 вересня, у Тернополі розпочинав роботу офіс ГО «Європейська галицька асамблея». На прес-ланчі в «Бункермуз» його представили голова ГО ЄГА Володимир Павлів, голова Наглядової ради ГО ЄГА Микола Яковина та член наглядової ради ГО ЄГА, письменник Тарас Прохасько.
Представляючи громадську організацію, Володимир Павлів зауважив: «У самій її назві звучить ідея того, що нам потрібно об’єднуватися, принаймні, трьом областям — Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській. Завдання нашої організації полягає в тому, щоби нарешті повернути Галичину до Європи, адже це та територія, котра найбільш готова до євроінтеграції».
Одним із головних гасел діяльності асамблеї є «Європа в Україні починається з Галичини», адже саме цей край має найстаріші в Україні традиції існування та розвитку територіальних громад, які свого часу стали підґрунтям для сучасної європейської цивілізації. Водночас, як наголосив Володимир Павлів, міцна Галичина не є проблемою для зміцнення України.
«Ми працюватимемо над реалізацією програм, спрямованих на розвиток та зміцнення територіальних громад Галичини, адже традиції самоврядування нашого регіону можуть стати прикладом для подальшого втілення на теренах держави», — наголосив Микола Яковина.
Суголосну думку висловив і Тарас Прохасько, нагадавши, що у всі часи життя Галичини регулювали місцеві громади і цей досвід є нашою великою перевагою, котрою варто скористатися.
ГО вже займається пошуком активних громад Тернопілля та готова підтримати місцеві ініціативи. Представники асамблеї налагодили контакти із громадами Бережан, Підгайців і Бучача та відкриті для співпраці з іншими.
«Європейська галицька асамблея» у серпні цього року вже реалізувала кілька заходів, що мали вагомий резонанс серед громадськості. Йдеться про відзначення річниці одного з найзапекліших боїв Першої світової війни на горі Лисоня на Бережанщині, де зійшлися Українські січові стрільці та російська армія. Також це дійство було приурочене до 100-річчя від часу створення легіону УСС. Крім того, «Європейська галицька асамблея» організувала круглі столи «Війна і Галичина» та «Галичина і біженці».
Контакти зі ЗМІ:
Тарас Базюк
телефон 0503154376
Електронна пошта: tarasbaziuk@gmail.com
Тернопільський офіс
Анна Золотнюк
Телефон 0937591887
Електронна пошта an.zolotnyuk@ gmail.com

Коментарі вимкнені.