У Тернополі – зять самого Степана Бандери

Із німецького Мюнхена родич легендарного провідника ОУН- УПА Андрій Куцан прибув до України із двохденним візитом, а у Тернопіль потрапив – випадково!

 – Пан Андрій збирався лише у Збараж, адже зараз займається організацією поїздки збаразького хору в Німеччину – в гості до української діаспори, – розповідає голова тернопільської обласної організації конгресу українських націоналістів  Володимир Ткач. Цілком спонтанно прийшла ідея зібратися разом із братством УПА, щоб покласти квіти до пам’ятника Степана Бандери. Одразу ж по вшануванні пам’яті він вирушить у музей політв’язнів, де зберігається посмертна маска його героїчного тестя, привезена із самого Лондона.

Батько Андрія Куцана, вивіз сина з України у віці 11років, адже сам був у підпіллі УПА й, звісно, усвідомлював небезпеку, яка нависала над життями його сім’ї. Вже закордоном юнак познайомився зі старшою дочкою Бандери – Наталею, котра стала його дружиною. На жаль, життя жінки обірвалось рано, її не стало у 1985році, а Андрій Куцан відвідує батьківщину у супроводі другої дружини.

– Незважаючи на те, що більшу частину свого життя вже літній Андрій Куцан перебував у Німеччині,він всіляко допомагає зберігати пам’ять про боротьбу українських націоналістів, – продовжує Володимир Ткач. Чоловік особисто підтримує музеї в Дрогобичі та Старому Угриневі. Також пан Андрій неодноразово приїжджав на тернопільщину, яка відіграла неабияку роль у житті його видатного тестя, де й дізнався про талановитий хор зі Збаража. Після того як сам зачудувався їхнім співом – вирішив докласти усіх зусиль, аби українською піснею зміцнити національний дух діаспори. Молодше покоління родини Бандерів допомагає вже немолодому чоловіку здійснювати свою  благородну місію: так, на відкриття пам’ятника свого предка у  Тернопіль приїздив Степан Андрійович Бандера(син Андрія Бандери).

Юлія Швець

Коментарі вимкнені.