Уже майже нардеп Кайда обережно ставиться до слова «реформи» і знає, чого боїться влада
Олексій Кайда – ще діючий голова обласної ради, отримав перемогу на виборах нардепів по мажоритарному округу 163. Щоправда, депутатом Верховної ради ще себе не називає, каже, що не отримав офіційного повідомлення від ЦВК. 7 листопада, ще не затверджений нардеп пройшов «тест-драйв» у новому проекті «Погляду», «ІНТБ» та тернопільських молодіжних громадських організацій в Тернопільському центрі комунікацій.
«Погляд» подає цикл заміток про цю зустріч в рамках тест-драйву.
– Ваші перші враження, коли дізналися, що стали депутатом?
– (Сміється – прим.ред.) Ну, ще не було офіційного повідомлення ЦВК щодо визнання повноважень народних депутатів. В нашій країні, враховуючи склад теперішнього парламенту, можуть «вчудити» що завгодно і президент, і прем’єр-міністр. Тим більше, що після того, як відбулися вибори, я вже був у Красилові Хмельницької області на 189 окрузі, був і на 223 окрузі в м.Київ. І те, що витворяли представники діючої влади, або їхні представники в окружних комісіях, це, скажем так, словом «демократія» назвати не можна. Це можна назвати їхнім любимим словом «бєзпрєдєл». Тому святкувати перемогу ще зарано.
– Які заходи в контексті молоді проведете в першу чергу? Можливо якісь реформи?
– Останні два роки це слово «реформи» починає лякати людей. Вони чекають, що це якийсь крах та кардинальні зміни не в кращу сторону. Тому я обережно ставлюся до слів «реформи». Основною реформою щодо молоді має бути зняття одіозної персони міністра освіти Табачника.
Щодо роботи народного депутата, то все залежить від того, в якому комітеті я буду працювати. Одним з перших кроків буде відкриття громадської приймальні саме тут в Тернополі. І якшо буде розпланована робота Верховної ради, як було раніше, то в середньому два тижні – це робота в сесійній залі, тиждень – робота в комітетах і тиждень – робота в окрузі. Відповідно, як мінімум тиждень я буду тут в Тернополі намагатися вирішити ті нагальні потреби, які є.
– А які пріоритетні проблеми молоді, на вашу думку, потребують змін?
– З моєї точки зору, вся проблематика, яка лежить в площині молодіжної політики, це є питання фінансування дошкільних, та, в першу чергу, позашкільних закладів, спортивних секцій, які мали би займатися вихованням, або принаймні зайнятістю нашої молоді. Зараз дітям проблематично займатися в гуртках, секціях, адже більшість з них є платними. Завдання держави – забезпечити нормальне функціонування цих, як спортивних, так і культурних закладів, для того, щоб вони були перш за все доступними. Власне, це і є одним із моїх пріоритетних завдань. Ми повинні забрати молодь з вулиці.
– Які проблеми бачите в нашій області?
– Найперша – робочі місця. Яким шляхом можна її вирішувати? Створити сприятливі умови для нашого бізнесу – пом’якшити податковий тиск, який зараз є. Я буду пропонувати ухвалення закону про території перспективного розвитку, який передбачатиме зменшення кількості податків на певні території.
Я на жодній із зустрічей не обіцяв і не розповідав, наприклад, що комбайновий запрацює. Не запрацює! А от якщо ми створимо відповідні умови, запрацююь підприємства, типу «СЕ Борднетце-Україна».
– Чи маєте якісь механізми виконання своїх обіцянок?
– Я вам скажу так, вони хочуть до нового року прийняти, пропихнути, проштовхнути бюджет ще старим складом парламенту. Фактично, коли новий склад парламенту зайде, пів року зробити якісь зміни в бюджеті, міняти цифри – складно буде. Ясно, що ми будемо піднімати це питання, висвітлювати, досконало «прочешем» цей бюджет. Роботи – не початий край.
Щодо обіцянок – я ще раз наголошую, я нікому нічого не обіцяю. Це не лише мій принцип, а й «Свободи» – ми ніколи нічого не обіцяємо. Ми будемо працювати, домагатися, скеровувати свої сили, але ніколи і ніде ви не почуєте, що «Я обіцяю». Краще зробити, не обіцявши, ніж пообіцяти і не зробити. Практика показала, що влада боїться вулиці. То при потребі будемо перекривати вулиці, а чому б і ні?
Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”
Коментарі вимкнені.