В ізоляторі КДБ показали бронежилет Ярослава Стецька

Бронежилет та 33 прижиттєві фотографії провідника ОУН Ярослава Стецька представили на виставці в історико-меморіальному музеї політв’язнів у Тернополі. Крім того, в експозиції газети, документи, листівки книжки та навіть бейджик Стецька англійською мовою.

Як розповів Gazeta.ua старший науковий співробітник музею Ігор Олещук, Ярослав Стецько об’їздив увесь світ із Антибільшовицьким блоком народів.

“Ярослав Стецько був лідером АБН. Він навіть із Рональдом Рейганом зустрічався як голова Антибільшовицького блоку народів. Ця фотографія теж є в експозиції. Узагалі ж його організація пікетувала посольства, роздавала листівки. Так  пояснювали світовій спільноті, що таке українська нація. Із 1946 по 1986 рік ними було зроблено дуже багато для розвалу СРСР”, – наголосив Ігор Олещук.

Музей політв’язнів розміщений у колишньому слідчому ізоляторі КДБ. Тут колись допитували в’язнів.  Щоб побачити виставку, треба спуститися сходами у підвальне приміщення.

Речі для експозиції передала Орися Дацків  із США.

“Ярослав та Орест Дацківи були колегами Стецька. Вони забезпечували його охорону та захист, коли він приїздив до Америки. Адже на його життя було кілька замахів. Орест Дацків помер 2011 року. Його вдова Орися переглядала архіви чоловіка. Серед них знайшла і цей жилет, і прижиттєві фотографії лідера АБН. Передала їх до Тернополя через мою сваху Христину Горбачевську. От ми і вирішили зробити таку експозицію”, – пояснив Олещук.

Зазначимо, провідник ОУН Ярослав Стецько народився у Тернополі у 1912 році. Виставку зробили до сторіччя з дня його народження. Вхід безкоштовний.

Коментарі вимкнені.