Все що не знищила війна у Тернополі, доруйнують при Надалові (фотофакт)

Ансамбль вулиці Кульчицької цілеспрямовано руйнують. Тепер, заради комерціїйних інтересів робляться проломи в фасаді історичного будинку !

Житловий будинок, 1902 р., вул.О. Кульчицької, 1 ох.№ 276-М.

Яке право має підприємець руйнувати пам’ятку місцевого значення?

Спільнота шанувальників історії та архітектури Тарнополя

-1 thoughts on “Все що не знищила війна у Тернополі, доруйнують при Надалові (фотофакт)

 • 17:33 | 19.11.2014 о 17:33
  Permalink

  В чому автор статті вбачає руйнування будівлі? Арки цілі, орнамент навколо вхідної групи також не пошкоджений. На фото помітно лише відшарування фарби площею не більше 0,5 кв.м. від цоколя будівлі, так це фарбується. Вцілому не завадило б, щоб ЖЕК (ДП “Східний масив”) обновив фасад будівлі, а то дійсно виглядає обшарпаним. Шановні Тернополяни, пропоную краще звернути увагу на будівельний майданчик на місці кафе “Анастасія” (та ж сама вул.О.Кульчицької, поруч з кінотеатром “Перемога”), де зараз знаходиться 6-поверхова монолітна будівля. Питання до органів місцевої влади – як в історичній частині центра міста дозволили збудувати 6-поверхову будівлю, яка жодним чином не “вписується” в архітектурний ансамбль. От на що в дійсності потрібно звертати увагу.

  • 23:01 | 2.12.2014 о 23:01
   Permalink

   Будинок охороняється законом, як архітектурна пам’ятка місцевого значення, що недопускає проведення будь яких реконструкцій чи змін на його фасаді. В даному випадку знищена ліпнина підвіконних тафель, порушена цокольна кам’яна кладка фундаменту. Що ще потрібно зруйнувати щоб цей вандалізм можна було віднести до правопорушення? Вказаний ЖЕК проявляє повну бездіяльність щодо даного будинку та багатьох інших у центрі міста. Про велику будівлю від креаторбуд, яка виросла на вул. Кульчицької, яка зруйнувала ауру давньої вулиці-пасажу згадувалося неодноразово. Архітектор споруди вперто оправдовує своє творіння, як чудово “вписану”. Контролюючі органи та влада не заперечує, ось так і спостерігаємо, як руйнують Тернопіль.

 • 00:50 | 14.12.2014 о 00:50
  Permalink

  Отримана відповідь на запит до “Управління містобудування, архітектури та кадастру” –
  Марина Цимбаліста :
  Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки за адресою вул. О.Кульчицької,1 на реконструкцію квартири №2 не надавалися, а наявні в забудовника дозвільні документи були видані в попередні роки.
  Так, рішенням виконавчого комітету міської ради від 13.08.2008р. №1548 дозволено Бриксі Тамарі Іванівні виконати реконструкцію квартири №2 за адресою вул. О.Кульчицької, 1 під торгово – офісні приміщення з влаштуванням окремого входу.
  Проектна документація на проведення реконструкції вказаної квартири розроблена ліцензованою проектною організацією СМП «НВФ «ОКО» і погоджена в установленому порядку з органом культурної спадщини управління містобудування та архітектури Тернопільської обласної державної адміністрації 23.12.2008р.
  Брикса Т.І. укладено з управлінням містобудування та архітектури Тернопільської облдержадміністрації охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини від 27.06.2008р. №177/3.
  Інспекцією державного архітектурно – будівельного контролю у Тернопільській області видано Бриксі Т.І. дозвіл на виконання будівельних робіт від 04.12.2009р. №502-18/09 з реконструкції квартири №2 під торгово – офісне приміщення з влаштування окремого входу за адресою вул. Кульчицької,1.
  З метою перевірки та надання виконавчому комітету міської ради інформації щодо відповідності чинному законодавству виконання будівельних робіт за адресою вул. О.Кульчицької,1/2, управлінням містобудування, архітектури та кадастру направлено відповідні звернення від 21.11.2014р. вих. №№1587,1588 в управління державної архітектурно – будівельної інспекції у Тернопільській області та департамент культури, релігії та національностей Тернопільської облдержадміністрації.

Коментарі вимкнені.