Вивезти весь сніг із міста неможливо

Жодну вулицю чи будинок у Тернополі сніг, що тане, не підтопив, стверджують в управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міськради. Вивезти весь сніг із міста фінансово неможливо, відтак вивозять його комунальники тільки звідти, де це вкрай необхідно, а найбільше турбуються, аби тала вода могла без перешкод стікати у дощову каналізацію, тому активно чистять її решітки. Проект же нової дощової каналізації Тернополя уже замовили.

Дамба Тернопільського ставу – це не тільки гідроспоруда, а й важлива транспортна артерія міста. Оскільки це досить низька точка, то сюди стікає тала вода практично з усього мікрорайону “Дружба” і частини центру. А ще на дамбі бруківка, відтак все намерзле на днищах машин тут зазвичай опадає. Оберігаючи водіїв від голольоду, комунальники дамбу щедро посипали піском, висівкою, шлаком, тому на узбіччі тепер не просто сніг, а суміш усього цього. Відтак сподіватись, що сніг розтане і все буде добре, не доводиться – на дорозі від цієї суміші залишиться болото. Тепер у комунальників вихід один – вивозити цей сніг. Хоч це і дорого обходиться, вони це роблять.

– Якщо один навантажувач і під ним стоїть 5-6 одиниць техніки, то це виходить серйозна сума – десь 5-6 тисяч гривень. Забрали одну частину снігу, прочистили зливу, щоб вона могла забирати воду. Завтра вночі підготуємо другу частину дамби і на ранок буде забиратися друга частина, – розповів ТВ-4 начальник КП “Тернопільська міська шляхово-експлуатаційна дільниця” Юрій Щирба.

Аби вивезти сніг з усього Тернополя, потрібна не одна бригада, а таких видатків міський бюджет не витримає, відтак роблять це там, де це вкрай необхідно. А ще дорожні бригади відкривають талій воді доступи до решіток дощової каналізації.

– Ця робота буде продовжуватись, поки буде плюсова температура для того, щоб коли буде масове танення снігу, не було проблем, щоб забезпечити і безперебійний рух транспорту, і особливо щоб пішоходам було зручно пересуватися, – зазначив начальник управління ЖКГ Тернопільсьокї міськради Володимир Болєщук.

Місця, де особливо великі калюжі, в управлінні житлово-комунального господарства просять тернополян вказувати за цілодобовим телефоном міськради 15-80. Такі місця, очевидно є, каже Володимир Болєщук, адже Тернопіль вже не один рік, а то й десятиліття не має надійної дощової каналізації. Відтак за початок вирішення цієї проблеми торік взялося управління житлово-комунального господарства міськради.

– Ми замовили схему дощової каналізації. Зараз ця схема розробляється, надіємося, що за півроку проектанти закінчать цю роботу із завершенням діючої схеми дощової каналізації, і тоді ми зможемо планувати, що нам потрібно доробити для того, щоб забезпечити відведення дощових вод з території міста, – каже пан Болєщук.

Коментарі вимкнені.