Чому українську мову треба задавити, розповів у Тернополі Віктор Винник – соліст “Мері”

У Тернопільському центрі комунікацій гостював соліст гурту “Мері” з Трускавця Віктор Винник. Він розповів, який вірш для нього – гімн кохання, чому він “За” мовний закон, чому не носить вишиванку та про те, що не проти заробляти гроші, підтримуючи будь-кого з політиків, бо однаково не любить їх всіх.

Про Івана Франка

–         У нас є дві ікони на стіні, і дві вусаті: один в шапці дядько – Тарас Григорович. А потім другий – який написав «Лиса Микиту», якого плутали з «Фарбованим лисом». Франко є зовсім не вивчений, навіть відсотків на 15. А він дуже цікавий дядько. Ну, написати «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…» – це просто гімн кохання для мене.

Про мовний закон

–         Діалекти – це барви мови. І кажуть, що з ними треба боротися – в жодному разі. От зараз прийняли закон стосовно мови, всі обурюються… Насправді це прекрасно. Я б заборонив українську в Україні. Ми від протилежного: якшо нас давити, може буде якийсь прямий опір. Але нас треба так конкретно вже задавити. Повірте, як говорила Троєщина суржиком, так вона і буде говорити і її ніякий закон не змінить. Мова гине – не зверху, а знизу. У нас прекрасна країна – в нас не виконуються закони – як добрі, так і погані.

Гурт «Мері» і політика

–         За сто років існування «Мері» у нас абсолютно кришталево чисті (це я говорю не з радістю, а з сумом) погони, чиста совість і пуста кишеня в результаті. Якби були пропозиції – я би підходив до цього з чисто комерційної точки зору. Я не розрізняю політиків і вам не раджу – це одинакові всі люди, в них тільки різні лозунги. І чим більш вони «наші», тим більше мені не подобаються ці люди, тому що ці зачіпають за такі струни душі народу нашого конкретно і однозначно вони нас обдурять і я їх сильно не люблю.

Віктор Винник не має вишиванки

І вишиванки у мене також немає. Шаровари я носив, але це ще було, коли я займався народними танцями. Якщо чогось багато, то це знівельовано. Може мені хтось подарує, то я буду мати вишиванку. А може вона десь лежить в шафі, але я не знаю і її не ношу. Але якби й подарували, не факт, шоби я її носив. Я не перекреслюю вишиванку. Писанку. Як наші символи. Але на таких людях я її бачу, що просто тоншить. Я вигадав прекрасну фразу: «Якщо не можеш бути вищим, то будь дальшим».  Для світу, для погляду зі сторони, вишиванка дорівнює шаровари, дорівнює сало, дорівнює ще якісь такі, давно й не притаманні нашому народу якості.

Менталітет українців

–         Менталітет – це вигадка. Повірте всі люди одинакові. Всі однаково сміються, плачуть, а якшо загнати всіх в умови наші – всі будуть такими, як ми, або навіть гіршими.

Де існують українські гурти

–         Треба говорити тільки про себе, але можу сказати і про інших. Вони будуть може казати, що це не правда, але це так. Період оупен-ейрів – це є дні сіл, міст, а коли стає холодно, ми попадаємо в добрі лапи гостинних клубів, пабів. Добре, що ця тенденція є. Це досить чесно, тому що часто музиканти працюють «на касу». Це те, що ти насправді є: на тебе прийшло наприклад двоє людей – так ти працюєш, такий ти є. Прийшло 20-200 – оце твоя публіка, тобто люди, які готові «голосувати» гривнею. Тому що є ще інші категорії артистів – це корпоративні. Це також нормально, не треба цього боятись.

Українська музика існує лише в п’ятьох західних областях

–         Географічна Україна є дость велика але для української музики вона є чітко визначена – де є мова, там є й музика. Найдалі де ми були – це на «Таврійських іграх», але насправді там вже не треба ніякої України, мови і музики. Нажаль українська музика чітко визначена п’ятьма західними областями.

З ким дружить гурт «Мері»?

–         Ми дружимо з усіма, на скільки це можна, а насправді ні з ким, тому що не секрет, що в цьому середовищі як такої дружби не існує.

Записала Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.