Як бізнес-тренер та американка навчали тернополянок шукати роботу
У гендерному центрі Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу “Гармонія” на тему: ”Кар’єра, працевлаштування жінок — досвід очима професіоналів” за участю президента тренінгової компанії “OVITTA”, бізнес-тренера Миколи Сапсана, представниці ТМЖК “Відродження нації” Зоряни Барчук та волонтера “Корпусу Миру” Селіз Веллер.
“Не має великого значення, у якій країні ви проживаєте і скільки у вас дипломів — це другорядні речі. Єдине, що є важливим, це те, що ваша кар’єра, успіх та працевлаштування залежать виключно від вас! — розпочав засідання жіночого клубу Микола Сапсан. — Щоб знайти достойну і оплачувану роботу, людям не вистачає додаткових знань, яких не дають в університетах. Задумайтесь: в якому університеті вас можуть навчити, як стати мільйонером? Чи, приміром, на якому факультеті вам розкажуть ,як стати хорошим менеджером з продажів? Вам розкажуть тільки звичайну економічну теорію. Всі інші навики вам доведеться здобувати самостійно”.
Бізнес-тренер наголосив на тому, що ми самі творимо своє майбутнє, будуємо себе у професії, формуємо свій успіх.
“Основні підходи у всіх країнах однакові. Тому секрети успіху та поради для всіх є універсальними: постійно працювати над собою, удосконалюватись та розвиватись, — додав Микола Сапсан. — Адже і зараз можна дивитись на кризу в країні, занепад економіки та інші негативні явища, пакувати валізи на виїзд за кордон, мотивуючи тим, що тут нічого робити. Проте, можна відключити емоції, по-іншому подивитися довкола та побачити нові потреби ринку, можливості для створення успішного бізнесу”.
Підтримала думку президента тренінгової компанії “OVITTA” й волонтер “Корпусу Миру” Селіз Веллер.
“Я виросла на Алясці, навчалася в університеті Каліфорнії і Колорадо. “Корпус Миру” — це американська програма, де всі волонтери є громадянами США, які зобов’язуються жити і працювати в іншій країні протягом певного періоду часу. Вони не отримують заробітної плати, не мають можливості вибирати країну,для здійснення волонтерської діяльності (це може бути будь-яка країна світу, будь-якого рівня економічного розвитку) , — розповіла волонтер. — Український “Корпус Миру” був створений у 1992 році і співпрацював з багатьма урядовими та неурядовими організаціями, навчальними закладами. Серед головних цілей “Корпусу Миру”— проведення тренінгів та ознайомлення українців з американською культурою. Я житиму і працюватиму в Тернополі протягом року. В основному буду співпрацювати з Тернопільським міським жіночим клубом “Відродження нації”, але над кількома невеликими проектами попрацюю також і з іншими партнерськими організаціями”.
Селіз розповіла учасницям про соціальні гарантії, кар’єру, працевлаштування американських жінок.
“Жителі США також стикаються з життєвими проблемами, долати які потрібно лише самотужки, нічого їм у житті не дається легко. Наприклад: здобуття професійної освіти — платне, пошук роботи — важкий та клопіткий процес”, — додала американка.
Сама Селіз, перш ніж отримати омріяну роботу в “Корпусі Миру”, заповнила 60 резюме, з яких лише на 2 отримала відповідь.
Здивувала учасниць засідання інформація про те, що декретна відпустка у США триває лише 12 тижнів, до того ж, є безоплатною.
Розповідь Селіз не залишила байдужою жодну з учасниць. Почута інформація не лише зацікавила усіх присутніх, а й дала поштовх до роздумів та дій, розвіяла міф про те, що ”скрізь легко жити, тільки у нас важко”.
“Необхідно цінувати те, що маємо, брати позитивні приклади інших та будувати своє майбутнє тут і зараз!”, — зазначила одна з учасниць засідання.
Коментарі вимкнені.