Як Ольга Шахін намагається за допомогою Сергія Надала зупинити виконання Закону України

Про ситуацію із приватизацією кімнат у гуртожитку по вул. Текстильна писалось багато. З приводу цього вирішила поділитись з читачами «Погляду» і громадська активістка Олена Степанова.
За її словами, вся історія почалась з того, що Тернопільська міська рада всупереч діючому Генеральному плану, надала земельну ділянку поблизу гуртожитку славнозвісному збитковому комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник». Останнє уклало інвестиційну угоду із ТОВ «ЕКСКЛЮЗИВБУД ПЛЮС» на будівництво.
– Про протиправність подібних інвестугод я писала неодноразово. Після того, як мешканці гуртожитку, обурені тим, що будівництво 7-ми поверхового будинку буде здійснюватись в зоні зелених насаджень, у безпосередній близькості до гуртожитка, дозволили собі виступити проти цієї оборудки, на самих активних почався тиск. Під маховик тиску попала Цінкевич Галина.
Першого липня минулого року Тернопільська обласна громадська організація “Асоціація жителів гуртожитків “Оберіг” звертається до міського голови із заявою про те, що до ГО звернулись її члени «з приводу інформації щодо неправомірного отримання ордерів, а також про незаконне проживання осіб у гуртожитку за адресою вул. Текстильна, 2».
– Чому звернення адресовано міському голові для мене загадка. Якщо особа володіє інформацією про протиправність чи неправомірність чи незаконність дій, то логічним є подання відповідної заяви до правоохоронних органів або до суду, – каже Олена Степанова.
У цій же заяві Громадська організація стверджує, що Виконавчий комітет ТМР всупереч вимогам Житлового Кодексу видав ордера на проживання громадянам, так як гуртожиток був переданий ВАТ «Текстерно» у комунальну власність і ордера мали б отримати в першу чергу працівники ВАТ «Текстерно». Однак таких норм Житловий Кодекс не містить, – каже громадська активістка. Далі ГО стверджує, що згідно статті 132 Житлового Кодексу працівники, які припинили роботу підлягають виселенню. Так от, ст. 132 Житлового Кодексу ч. 1 передбачає що обов’язковому виселенню підлягають особи, які працювали за строковим трудовим договором і припинили роботу у зв’язку із закінченням строкового трудового договору. Частиною другою цієї ж статті передбачено лише можливість виселення, а не обов’язок в зв’язку із звільненням за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину.
– А апогеєм прохальної частини заяви є те, що ГО просить тимчасово зупинити процес приватизації у гуртожитку по вул. Текстильна 2. Вдумайтесь, Громадська організація просить посадову особу органу місцевого самоврядування тимчасово зупинити виконання ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»! Ну і ще просить створити комісію щодо законності отримання ордерів та просить виселити громадян, які звільнились з роботи. Заява підписана в.о голови громадської організації – Барною О.С. До заяви не додано ні звернень членів ГО, ні документу, який би уповноважував в.о голови організації підписувати вищевказану заяву. Не повірите, як оперативно відреагував Сергій Віталійович. Вже 7 липня була створена комісія. І хоча офіційно Сергій Віталійович не повідомив про тимчасове зупинення процесу приватизації у гуртожитку по вул. Текстильна 2, однак всіма методами саботує виконання ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Цікавим є те, що до складу комісії не включили жодного мешканця цього гуртожитку, – розповідає пані Олена.
Згодом ГО подає позов до суду. Як вбачається з інформації на сайті «Судова влада» 01.02.2016 року зареєстрована справа № 607/930/16-а. Відповідач Тернопільська міська рада.
– На жаль, реєстр судових рішень не містить ухвали про відкриття провадження тому не можу стверджувати про предмет позову. Але якщо відповідачем є ТМР то відповідно ГО має намір скасувати якесь її рішення. Про суд пізніше. Коли побуваю на судовому засіданні. Воно обіцяє бути цікавим.
Довідка від Олени Степанової.
Що ж це за організація ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АСОЦІАЦІЯ ЖИТЕЛІВ ГУРТОЖИТКІВ “ОБЕРІГ”? Засновники БАРНА ОКСАНА СТЕПАНІВНА,САВКІВ ТАМАРА ВАСИЛІВНА,ШАХІН ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА. Керівник – ШАХІН ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА, підписант – ШАХІН ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА. До речі саме Шахін О.М. є членом тієї комісії. А ще громадська організація займається підприємницькою діяльністю і є платником єдиного податку, що власне не властиво для об’єднання громадян, хоча і дозволяється законом. Ну а чоловік Ольги Шахін є одним із засновників того самого ТОВ «ЕКСКЛЮЗИВБУД ПЛЮС» яке хоче збудувати 7-ми поверховий будинок на зеленій зоні. Цікавим є те, що ще у 2010 -2011 роках пані Шахін дуже обурювалась діям мера Сергія Віталійовича. Однак вітер змінив напрямок. Дуже шкода, але такі громадські організації, своїми діями взагалі дискредитують громадський рух.

Коментарі вимкнені.