Як реалізують соціальне замовлення у Тернополі наступного року?
На сесії, 22 листопада, депутати міськради затвердили соціальну програму «Турбота» на 2019-2021 роки, в рамках якої, на наступний рік передбачено виділити 500 тисяч гривень на здійснення соціальних послуг для потребуючих та соціально незахищених верств суспільства. У 2018 році на соціальне замовлення було виділено 100 тисяч гривень.
Соціальне замовлення тільки почали використовувати у Тернополі в рамках проекту-пілотника. Так, протягом 4-ох місяців, із вересня до грудня здійснюється паліативний догляд онкохворих IV стадії та осіб з інвалідністю з дитинства, з різним ступенем розумового розвитку, які досягли 18-річного віку. Послуги надають громадські організації, які обирались на конкурсній основі.
Вже на наступний 2019 рік, фінансування планують збільшити, заклавши додаткові кошти у проект бюджету. Проте які категорії осіб потраплять у проект соціального замовлення, наразі невідомо.
У розмові із Петром Тимочком, заступником начальника Управління соціальної політики Тернопільської міської ради, стало відомо, що міська рада зацікавлена у розширенні напрямів соціального замовлення, залученні громадських організацій, співпраці з інвесторами, здійсненні співфінансування. Але для того, щоби місто і його соціальні програми стали цікаві для міжнародних організацій, потрібна активність громадських організацій, їх ініціативність у соціальній сфері.
Таким чином, соціальне замовлення у Тернополі має перспективи розвитку. Потрібно сприяти навчанню громадських організацій, розвитку їх обізнаності у сфері соціальних послуг, привертати увагу громадськості до проблем потребуючого населення.
Закликаємо активні громадські організації долучатися та моніторити процес впровадження соціального замовлення у місті. Напрями фінансування будуть визначені вже у 2019 році, тому надзвичайно важливо показати актуальність потреб у соціальних послугах, які будуть найбільш пріоритетними.
Центр громадського контролю ДІЙ – Тернопіль
Коментарі вимкнені.