Як суддя Жук розвів тернополян (фото)

– Ми на Сході будуємо дитячі майданчики, а ви тут у Тернополі їх руйнуєте, – зазначив боєць АТО під час судового розгляду питання про забудову на вулиці Гнатюка. – Ви тут зараз розглядаєте де проходять червоні лінії, де не проходять. Але я прошу вас прийняти справедливе рішення і захистити інтереси дітей.

Близько двох десятків мешканців вулиці Гнатюка, яка знаходиться на Новому світі, та кілька громадських активістів у вівторок, 31 березня, прийшли на судове засідання у справі щодо забудови дитячого майданчика. Був серед присутніх і боєць АТО, який мешкає на вул. Гнатюка, тож перебуваючи у Тернополі, теж долучився до відстоювання дитячого майданчика.

Ситуація щодо забудови на Гнатюка, як для Тернополя уже класична. Міська рада, посилаючись на останні дані свого Генплану, стверджує, що там нема ніякого дитячого майданчика. Мешканці вулиці звинувачують міську раду у фальсифікації Генплану та, посилаючись на проект землеустрою, говорять, що там вказано саме дитячий майданчик.

– Минулого року дитячий майданчик, на якому гралися наші діти, знесли, – розповідає тернополянин Євген Голоюх. – Ми почали протестувати, забудову вдалося зупинити. Зараз на території майданчика знаходяться будівельні матеріали. Ми звернулися в суд, однак обидва суди ми програли. Потім рішення міськради про виділення земельної ділянки під забудову почала оскаржувати прокуратура. Тож я зараз долучений до цієї справи як третя особа.

Відтак, іще у липні минулого року заступник прокурора міста Тернополя звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовною заявою. Прокуратура просила скасувати незаконне рішення міськради, оскільки виділена земельна ділянка знаходиться в межах червоних ліній – за таких умов не можна проводити житлову забудову.

Під час багатомісячного судового розгляду вдалося встановити, що справді земельна ділянка на вул. Гнатюка, яка виділена під будівництво житлового будинку, частково знаходиться в межах червоних ліній – червоні лінія заходять орієнтовно 2-3 на територію дитмайданчику.

Тож учора представник прокуратури просив задовольнити позов у повному обсязі – скасувати рішення міськради про виділення земельної ділянки і вилучити акт про право на земельну ділянку у громадянина Ваврика Петра Івановича. Отримувач землі під забудову на судове засідання, до речі, вкотре не з’явився.

Натомість представник міськради просила відхилити протест прокурора, оскільки в даному випадку “ми маємо вільне трактування земельного законодавства з боку представника прокуратури”. Позиція міськради – земельна ділянка може виділятися під забудову в межах червоних ліній, а далі при проектуванні будинок розміщується так, щоб він не зачіпав червоних ліній.

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук уважно вислухав обидві сторони, а також вислухав і думку третьої сторони – мешканців вулиці Гнатюка, і відправився у дорадчу кімнату для прийняття рішення.

Більш, ніж півтори години учасникам судового засідання довелося чекати рішення. І під кінець робочого дня воно було таки прийняте і озвучене у судовій залі.

Так ось, після майже дев’ятимісячного розгляду, посилаючись на цілий ряд законодавчих актів, суддя Андрій Жук вирішив закрити справу, оскільки вона виходить за межі компетенції адміністративного суду. Згідно, оприлюдненого рішення, даний судовий спір може вирішуватися у цивільному або господарському суді. Тож зацікавлені сторони можуть тепер звертатися саме туди або ж іще можуть звернутися у Львівський апеляційний суд.

Мешканці вулиці Гнатюка були обурені таким рішенням:
– Оце Жук! – емоційно вигукували вони вже у коридорі суду. – Оце Жук нас розвів. То невже не можна було відразу сказати, що це не їх компетенція і відправити позов у той суд, що може це розглядати.

20 хвилин

-1 thoughts on “Як суддя Жук розвів тернополян (фото)

  • 08:19 | 6.04.2015 о 08:19
    Permalink

    Вже 150 разів повторювалось, що та ділянка десятками років була притоном для алкашів і наркоманів.

Коментарі вимкнені.