Як тернопільська міська рада хоче майно громади віддати за безцінь
Щоб Тернопіль мав можливість розвиватися, місту потрібно заробляти. Одна з таких можливостей – це раціональне використання комунального майна. На жаль, маємо черговий приклад, як наша міська рада хоче майно громади віддати якщо не за безцінь, то за смішні гроші. Маємо на увазі приміщення на вулиці Л. Українки, яке планують продати всього за… 80(!) доларів за квадратний метр.
Тривалий час велике приміщення на вулиці Л. Українки, 25 винаймала «Укрпошта». Однак уже кілька років приміщення пустує. Але замість того, щоб оголосити аукціон з продажу права оренди або викупу, в середині вересня 2015 року депутати міської ради минулого кликання прийняли рішення, яке звучало так: «Про намір передати в оренду майно комунальної власності». Пропонувалося на 35 місяців під офіс віддати в оренду нежитлове приміщення на вул. Л. Українки площею 512,7 кв. м. За дивним збігом обставин, вже на початку жовтня того ж року знайшовся претендент на цю нерухомість. Оскільки орендна ставка була доволі високою (майже 20 тис. грн. за місяць), то особливих питань ні в кого не виникало. Чималі гроші «капали» у міський бюджет, договір оренди довгостроковий, тому всі були задоволені. Але не тут то було. Не пройшло і двох місяців, як новий орендар виявив бажання викупити приміщення.
Незважаючи на те, що майже на три роки був підписаний договір оренди, структурний підрозділ міської ради почав це питання «торпедувати». Вже 21 січня 2016 року на засідання постійної депутатської комісії з контролю за використанням комунального майна надійшов лист із комунального управління ТМР щодо включення орендованого нежитлового приміщення за адресою вул. Лесі Українки, 25 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу орендарем. Усі шість членів комісії були одностайними і не погодилися на приватизацію приміщення.
Голова комісії Михайло Ібрагімов прокоментував це рішення так: «Комісія не проголосувала, бо її члени хотіли додатково вивчити це питання. Не просто по документах, а безпосередньо на місці, здійснивши спільний виїзд депутатів і фахівців комунального управління, щоб згодом прийняти вмотивоване рішення».
У той же час в деяких членів комісії думка дещо відрізняється.
– По-перше, дуже мало часу приміщення знаходиться в оренді, по-друге, дуже низькою є його ціна. Якщо людина, до прикладу, має в оренді приміщення 10-15 років, чимало в нього вклала, логічно надати їй право на приватизацію. А коли вона орендує всього кілька місяців, неправильно буде віддавати їй приміщення на викуп. Комісія повернула документи на доопрацювання. Нехай переглянуть ціни або виставлять об’єкт нерухомості на аукціон, – розповів член комісії Андрій Грицишин.
Як нам повідомили в управлінні комунального майна, вартість об’єкта оренди, згідно зі звітом про оцінку, становить 1,09334 млн. грн. Не складно підрахувати, що за нинішнім курсом чиновники хотіли віддати у приватні руки «золотий фонд» міської громади всього за 80 доларів за квадратний метр. Чому «золотий фонд»? Та тому що в Тернополі на пальцях однієї руки можна перерахувати приміщення подібної площі та ще й із настільки зручним розташуванням. Там можна розмістити як офісні приміщення, так і супермакрет, ресторан тощо. Але справа не тільки в цьому. Зателефонувавши до кількох агенцій нерухомості, нам повідомили, що продаж комерційної нерухомості на вул. Л. Українки починається від 300 доларів.
Незважаючи на рішення комісії, керівництво міста активно лобіює це питання. Більше того, відповідний проект рішення виносився на березневу сесію міської ради, але здоровий глузд виявився вищим за гроші і дане питання було знято з розгляду. Але чи надовго?
Також журналісти «Номер один» поцікавились, хто ж хоче прикупити за доволі смішні гроші комунальне майно. Цим чоловіком виявився Андрій Попівняк. Промоніторивши мережу інтернет, виявилось, що пан Андрій має власний бізнес, доволі непублічна особа, яка відома лише у вузьких колах. Останнім часом його можна було побачити на двох громадських заходах: у 2014 році під час так званого штурму міської ради та під час скандалу на Новому Світі, пов’язаного з будівництвом на місці дитячого майданчика…
Віталій Попович, Номер Один
Коментарі вимкнені.