Як у Тернополі відмивають імідж обласної лікарні

При Тернопільській обласній раді створили робочу групу з вивчення питання щодо надання необхідної лікарської допомоги водієві таксі, який постраждав в аварії 23 грудня. Як ми уже повідомляли, Богдана Трута намагались із важкими травмами виписати з обласної університетської лікарні, де чоловік перебуває на лікуванні у нейрохірургічному відділенні із множинними переломами хребта і закритою черепно-мозковою травмою. Лікарі медичного закладу вирішили, що хворому з такими ушкодженнями достатньо буде 19 днів перебування у стаціонарі.

15 січня відбулось організаційне засідання робочої групи обласної ради, на якому адвокат потерпілого Євген Дуфанець повідомив:

–         Ситуація стосується не стільки кримінальної справи, як морально-етичних якостей тих, хто це зробив. По-перше, вони виписують в суботу. Вони не дають медичної документації, в якій мали б ознайомити не до кінця вилікуваного хворого про те, куди він піде далі.

Юрист вказав також пану Бліхарю на те, що некоректно говорити про бажання хворого перевестися у третю лікарню, бо насправді це була ініціатива міського голови Тернополя. У виписці, якою керувався адвокат, вказано, що хворий виписується «на амбулаторне лікування під спостереженням невролога та ортопеда за місцем проживання. Звернення в поліклініку 12.01 (неділя, – прим.авт.)»

Між тим, в руках у В.Бліхаря була зовсім інша виписка, яку, вочевидь, підготували в лікарні після резонансу.

Адміністрація обласної університетської лікарні в особі головного лікаря Василя Бліхаря вже покарала нейрохірурга Олександра Швеця доганою за порушення деонтологічних норм (норми медичної етики, – прим. авт.), оскільки пацієнту не повідомили, що для його перевезення потрібен не тільки спеціальний автомобіль, але й спеціалізована бригада. Родичів не поінформували також про те, що вдома у хворого має бути ортопедичне ліжко і належний медичний догляд. Питання перевезення родині запропонували вирішувати самостійно. Головний лікар закладу Василь Бліхар запевняє, що попросив вибачення у родини.

–         Особисто від себе я вибачився за це непорозуміння перед дружиною пацієнта. Я спілкувався з пацієнтом і висловив йому своє бачення. Він сказав, що був згідний на перевід у третю лікарню і виникло чомусь питання про амбулаторне лікування, але виникли такі питання, які повинні були узгодити лікуючий лікар і зав. відділенням. Цього не зробили, тому й виникла така ситуація, – каже В.Бліхар.

Лікарі запевняють: пацієнт швидко одужує, відтак виписувати його вже можна. Покращення самопочуття відзначає і сам Богдан Трут. Однак чоловік залишається нерухомим і не може обійтися без допомоги дружини. Зараз він залишається в обласній лікарні, медики гарантують додаткове обстеження. Якби не поголос, хворий навряд чи мав би такий догляд.

Утім, повернемось до засідання. Найцікавішим видався коментар очільника робочої групи Ігоря Дулеби. Представивши членів робочої групи і назвавши ситуацію неприємною, пан Ігор мовив:

–         Я розумію, в нашій державі так склалося, що довіра до органів влади, до державних установ дуже низька, тому що все відбувається непрозоро і є певні здогади, перекручування. Крім того, щоб захистити потерпілого, ми повинні повернути імідж обласної університетської лікарні.

Під час засідання І. Дулеба також порадив журналістам не писати про кожен такий випадок. Але факти порушення лікарями клятви Гіпократа – непоодинокі, то ж хто має запобігти таким випадкам надалі?

Отже, далі буде…

Коментарі вимкнені.