Як вирішили долю Плебанівського сміттєзвалища?
1 квітня о 10 год. в Теребовлянській міській раді відбулись перші збори робочої групи, утвореної на черговому засіданні виконкому за результатами звернення жителів сіл, прилеглих до Плебанівського сміттєзвалища. Причиною звернення стало періодичне горіння сміття на звалищі у Плебанівці, від якого потерпають місцеві жителі (Плебанівка, Семенів, Зеленче, Залав’є). Також від мешканців були скарги, що ТзОВ “Екобаланстер” та ПП “Катруб”, які працюють з ТПВ у Теребовлянській громаді, не дотримуються рішення місцевого самоврядування “Про заборону ввезення ТПВ та їх утилізацію із-за меж Теребовлянського району”. До робочої групи увійшли як представники міської ради, згаданих вище підприємств, держспоживслужби, так і місцеві активісти. Зокрема, це:
Буртак Богдан Миколайович
Бучинський Володимир Іванович
Вітківський Тарас Анатолійович
Войнар Володимир Михайлович
Гайналій Михайло Михайлович
Драган Роман Васильович
Дубик Ігор Васильович
Дурняк Максим Петрович
Іваніцька Наталія Іванівна
Кобильняк Володимир Петрович
Козак Володимир Матвійович
Синявіцька Ірина Ярославівна
Чайківська Марія Степанівна
Щегельський Михайло Іванович
Яніга Віталій Віталійович
Войнар Володимир Іванович
та міський голова – Поперечний Сергій Іванович.
Учасники робочої групи обговорили питання захоронення (пересипання землею) сміття, яке навіть в період, коли не горить, створює складні для життя умови жителям навколишніх сіл через їдкий запах, що поширюється з вітром. Йшлося також про лабораторні заміри повітря та підземних вод, створення на сміттєзвалищі зручних умов (розгорнутого під’їзду) для того, щоб була можливість завезти землю для засипання сміття підприємцям, комунальникам, ініціативним жителям, що мають таку можливість та добру волю.
Рішенням робочої групи стала вимога до ТзОВ «Еко Баланс Тер» та ПП «Катруб» неухильно дотримуватися рішення Теребовлянської міської ради від 31 липня 2017 року № 2339 «Про заборону ввезення ТПВ та їх утилізацію з-за меж Теребовлянського району», з усвідомленням того, що порушення тягтиме за собою не лише штрафні санкції, а й подальше загострення конфлікту та можливі протестні дії з боку мешканців сіл Плебанівка, Семенів, Зеленче, Залав’є.
Також ПП «Катруб» доручили визначити та облаштувати ділянку для під’їзду до сміттєзвалища, щоб надати можливість комунальному підприємству та іншим бажаючим підприємствам або жителям громади завозити землю, якою можна буде засипати (захоронювати) сміття, що не підлягає сортуванню, а також – провести дератизацію території.
Наступне засідання робочої групи запланували на 24 квітня (10.00 год.).
Дані вимоги до підприємства – це лише частина роботи над налагодженням ситуації зі сміттям. Адже жителям, зі свого боку, теж необхідно дотримуватись правил поводження з відходами. І для того, щоб сортувальна лінія у Плебанівці працювала справно – не завантажувати контейнери будівельним сміттям, відходами тваринництва, садівництва, меблями та іншими, недопустимими у даному випадку відходами. Та, звісно, укладати договори на вивезення ТПВ, адже кожна людина має сміття – лишень не кожна свідома того, що отруєне спалюванням повітря та засмічені ліси – це наше спільне екологічне лихо.
Коментарі вимкнені.