Янукович знову покарав непокірний Тернопіль

Вже другий рік поспіль влада намагається Тернополю нав’язати свою політику. Так 1,5 роки тому під час виборчої кампанії до Верховної ради,  всі мешканці Західної України опинилися в критичній ситуації. Тоді центральна влада зірвала початок опалювального сезону, чим, можна сказати, розпочала в Україні «холодомор».

Тоді міський голова Тернополя Сергій Надал казав:

–         Складається враження, що Кабмін просто хоче заморозити західноукраїнські міста, в помсту за їхню політичну позицію. Сьогодні центральною владою були порушені терміни підписання лімітів на постачання газу. Внаслідок чого на початок опалювального сезону не вдалося розпочати опалення міста. Вже тривалий час заморожені всі проплати в Казначействі навіть по соціально захищених статтях.

А тепер, міська влада не може розрахуватися з комунальними підприємствами, тому що Держказначейство не пускає гроші на їхній рахунок.

Про це в ефірі Еспресо.TV  Сергій Надал.

– Кошти є, на жаль, ми не можемо ними користуватись. Причина та сама, що була і у минулому році. Через, на жаль, фінансову кризу в державі. Цими коштами розпоряджається не громада міста, а державне казначейство України.

Гаразд, наведу приклад. Сьогодні місто Тернопіль має близько 20 мільйонів гривень, вільних коштів. І ми хочемо їх розмістити на депозит. Проведений конкурс. Є банк переможець. До речі, банк, який має державну частку. Ми вже другий тиждень не можемо розмістити гроші на депозиті, тому що казначейство ці кошти нам не пропускає. З рахунку міської ради вони попали на казначейський рахунок. І далі ми не можемо отримати свої кошти назад. Ми забезпечуємо виплату заробітної плати в повному об’ємі. Але є інша ситуація. Сьогодні маємо більше ніж мільйон триста тисяч гривень, які зависли в казначействі і не проплачуються органами державного казначейства. Там є і плата за комунальні послуги підприємств, яка включає і заробітну плату. Але стосовно заробітної плати бюджетних установ, нам вдалось зробити розрахунок повністю. І є сьогодні діюче бюджетне законодавство, яке передбачає проведення всіх бюджетних розрахунків. Ці речі, які відбуваються в казні і  в державі, є неприпустимі. І, звичайно, за це хтось має нести відповідальність. Тому що, наприклад, знову повертаюсь до розміщення депозитів, за те що казначейство не проводить нам кошти на депозит, місто втрачає кожного дня понад десять тисяч гривень. Ці кошти  у нас заплановані в доходах міського бюджету. За ці кошти громада міста мала зробити певні роботи. Вони на жаль не будуть отримані і ми не зможемо їх виконати. Хто за це повинен відповідати? Я не готовий говорити  про політичний тиск в даній ситуації, але я знаю, що ця ситуація продовжується вже другий рік поспіль. Тому не виключаю, що є певний політичний тиск. Знов ж таки органи казначейства на місцях, ні обласне, ні міське не приймають рішення по розподілу чи перерахуванні даних коштів. Це контролюється виключно на рівні Києва. Ми звернулись до виконуючого обов’язки Міністра фінансів, до голови держказначейства України, також я підписав звернення до прокурора для того, щоб вжити заходи прокурорського реагування до посадовців, які впливають на прийняття даних рішень. І будемо чекати виконання. Реагування на наше звернення. Якщо його не буде. Є наступні дії – звернення до суду, – каже мер.

Коментарі вимкнені.