За програму Івана Сороколіта проголосували усім, окрім нього

26 січня на сесії міської ради 41 голосом було підтримано Програму підтримки та стимулювання створення ефективних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Тернополя на 2016-2018 роки, яку написав депутат міськради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Іван Сороколіт.. Проголосували усім окрім автора, який просто не встиг підійти до місця голосування.
Дана програма була оприлюднена на сайті міської ради близько 2 місяців тому. На профільній комісії ЖКГ вона також розглядалась близько 2 місяців тому. З того часу відбулись певні її удосконалення.
– Більшість з нас стикались з ситуацією, коли вивчивши скаргу мешканців пов’язану зі станом багатоквартирного будинку (зруйновані входи до під’їздів, старі гнилі труби, поламані елементи або відсутні лавочки, парканчики, дитячі качелі/гірки/пісочниці, відсутнє освітлення, поламані вікна чи двері у під’їздах та ін.) ми погоджувались, що проблема дійсно потребує вирішення, але не могли або не можемо найти результативний спосіб її вирішення. Нажаль, з об’єктивних причин, написання депутатського звернення з констатацією факту не може бути ефективним інструментом,- каже Іван Сороколіт.
За словами депутата, проблеми почнуть системно вирішуватись лише тоді коли у кожному будинку будуть вмотивовані самоорганізовані власники-господарники.
– Практика показує, що найефективнішим способом стимулювання самоорганізації мешканців по утриманню власних багатоповерхівок є фінансова підтримка. Пропонована програма створює механізм з чіткими, справедливими й прозорими правилами (алгоритмом) надання фінансової підтримки з боку міської ради. Програма не забезпечує вирішення будь-якої проблеми, але описує процедуру, на яку максимальну суму підтримки для вирішення тої чи іншої проблеми можуть претендувати співвласники або управитель конкретного будинку. Яка ж ця сума – залежатиме від багатьох факторів: вік будівлі, кількість квартир, величина будинку, статусу заявника і визначається за формулою, – пояснює депутат.
У програмі виписана чітка процедура та перелік необхідних документів, котрі надаються для розгляду постійною депутатською комісією і згодом затверджуються відповідним рішенням виконавчого комітету. У випадку великої кількості звернень перевага надається заявникам на умовах співфінансування та функціонуючим ОСББ.
– Водночас Програма далеко не панацея від вирішення проблем житлового фонду міста. Наступним етапом буде внесення змін в міський бюджет з метою виділення коштів на її реалізацію. Через свою новизну є небезпеки щодо її втілення на практиці, вона в подальшому буде удосконалюватись. Якщо буде воля й бажання як депутатів, так і виконавчих органів влади, щоб вона запрацювала, – то вона обов’язково запрацює! Те, що воля депутатів є, показує одностайна підтримка депутатського корпусу при голосуванні, адже єдиним хто не підтримав її виявився я сам… – не встиг дійти від «трибуни» і натиснути кнопку «за» (сміється ред.) – підсумував Сороколіт.

Коментарі вимкнені.