Завтра у Тернополі представлять зубастий подарунок із Болгарії від Олександра Смика (фото)

 

 

Декоративний пес, яскравий мальований колобок, баба, дід, соняшники на дверях… Якщо ви побачите усе це на вул.Стуса, що на масиві «Тинда» у Тернополі, то не проходьте мимо. Адже саме тут знаходиться дитяча бібліотека №5, у якій 27 серпня об 11.00 відкриють перший у Тернополі музей етно-ляльки.

Напередодні відкриття журналіст «Погляду» зазирнула до майбутньої кімнати-музею.

На столах, які працівники бібліотеки оформили у техніці декупажу – безліч ляльок-мотанок, що мирно співіснують із глиняними свищиками та звірятками, а на стінах – м’які тканинні пташки та коти. У куточку примостилася ціла морська композиція зі скандинавських ляльок-тільд від Ольги Смик, дружини начальника Управління культури і мистецтв.

Іграшки, представлені тут – виконані власноруч, з авторських колекцій не одного тернопільського майстра, без використання пластмас чи інших шкідливих матеріалів. Усі вони надзвичайно різні за технікою виконання, розміром, стилістикою, матеріалами. Але усі – гарні та позитивні.

Навіть зубаста іграшка-актор із Болгарії, і та викликає посмішку та інтерес. Адже вона відрізняється від усіх інших. Як мінімум тим, що більшість українських ляльок, представлених в музеї – жіночого роду, в плахтах, з немовлятами на руках.

А ця – бородатий чоловік у хутряному кожусі, з блискучим ковпаком та дзвіночками, підписаний македонською та англійською мовами, як «Костюм актора з Болгарії». Завідуюча бібліотекою для дітей №5 Любов Водярська розповіла, що його музею презентував Олександр Смик, начальник управління культури, автор ідеї цього лялькового етно-музею у Тернополі.

Нагадаємо, відкриття музею етно-ляльки відбудеться у Тернополі 27 серпня об 11.00 за адресою вул.Стуса, 4.

Окрім офіційної частини за участі багатьох тернопільських майстринь, художників та бібліотекарів, для усіх бажаючих вчитель Галина Дудар проведе ще й майстер-клас із виготовлення етно-ляльки.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.