Жителям Тернопільщини церква зробила неймовірний дарунок

Чи думали ви колись про те, що ж у дійсності призвело до війни на Донбасі? А, може, ви б хотіли дізнатися про те, як так сталося, що сьогодні найбільша кількість храмів в Україні підпорядковується саме Московському Патріархату? А може вас цікавить, чому значна частина жителів нашої України розмовляє в побуті російською мовою, але не лише розмовляє, але й молиться нею в храмах?
Насправді, в цих та безлічі подібних питань відповідь одна: ми погано знаємо нашу історію. І саме тому не можемо вчитися з досвіду наших дідів і прадідів.

Ми не вивчаємо своє минуле вважаючи його чимось таким, що потрібне лише спеціалістам. На крайній випадок – викладачам і студентам, і то – до часу чергового іспиту чи тесту.

Мало знаємо історію нашої держави, і тим більше – сусідніх країн. Годі вже говорити про те, що історія нашого краю – Тернопілля – нам відома ще менше.

Тернопільська єпархія УПЦ Київського Патріархату зробила своїм землякам неймовірний дарунок, який має на меті хоча б трохи заповнити цю прогалину.
Із благословення та при особистій участі архієпископа Нестора, керуючого архієрея Тернопільщини, студія “Профі” зняла свій новий фільм, адресований усім віруючим і невіруючим. Це вже другий спільний проект студії та Тернопільської єпархії Київського Патріархату. Назва фільму – “Стежка паломника”. Ця неймовірно цікава та захоплююча стрічка розповідає про волинські святині Тернопілля. Разом із нашими священиками, глядач зможе здійнити унікальну мандрівку до кількох найцікавіших святинь нашого краю, полинути в їхнє минуле та дізнатися про сучасне життя.

Здавна люди шукають дивовижні міця прояву Божої сили, щоб звернутися до Бога зі своїми проханнями, подяками. Чимало таких місць є на території Тернопільської області. Божа Гора в селі Великі Бережці на Кременеччині, Свято-Юріївський монастир на хуторі Вірля, село Мала Іловиця, що на Шумщині, Джерело святої Анни біля Лішні, Гора Трійця, що біля Антонівців, інші древні, освячені Господом, а намолені прочанами місця. Що ми знаємо про них? Колись їх слава лунала ген по всій Україні.

Коментарі вимкнені.