«Народний контроль» зосередить свою роботу на втіленні Антикорупційного плану

8 грудня обласна рада VI скликання збереться на перше засідання, серед обраних депутатів – п’ятеро представників політичної партії «Громадський рух «Народний контроль». Про підготовку до роботи в обласній раді, основні завдання діяльності обласних депутатів розповів тернопільським ЗМІ лідер майбутньої фракції «Народного контролю» Володимир Болєщук.

– Володимире Михайловичу, 8 грудня відбудеться перше засідання сесії обласної ради. Сьогодні у засобах масової інформації жваво прогнозується формування партійних коаліцій, висуваються кандидати голів та заступників…
– На жаль, ці місцеві вибори не стали добрим винятком, і, як і багато попередніх, були змаганням політичних брендів, а не представленням програм розвитку області. Але з початком діяльності нової ради громади повинні отримати відповідь на питання: яким шляхом їм розвиватися наступні кілька років, повинні отримати чіткий план дій від різних політичних сил, і саме він має стати в основі виборів керівних органів обласної ради. «Народний контроль» і я особисто маємо таку програму дій, тож вимагатимемо і від представників інших фракцій у раді, як малих, так і численних, не лише декларування політичних принципів, а й конкретних шляхів їхньої реалізації. Вважаю, що нова обласна рада повинна виробити своєрідну дорожню карту реформ. Це має бути чіткий документ з розписаними термінами виконання, а не набір слів з порожніми обіцянками.

– Тернополян, мешканців області, найбільше хвилює проблема безробіття, низької заробітної плати. Які кроки може здійснити обласна рада для її подолання? Адже в умовах тотальної корупції, а на додачу ще й воєнних дій на Сході марно сподіватися на появу щедрих іноземних інвесторів…

– Справді, очікувати найближчим часом масового приходу іноземних інвесторів з великим капіталом – означає обманювати людей. Ми повинні створити умови в першу чергу для внутрішніх інвестицій. Для цього мають бути прозорі і рівні правила гри. І обласна рада повинна їх створити. У нас є серйозний потенціал в аграрній галузі, але тут ми повинні бути патріотами області. Не бути «банановою» областю, вивозячи сировину, а створювати умови для розвитку і розбудови переробної галузі. Тут майбутнє за сучасними консервними, цукровими та молокопереробними заводами, плодоовочевими та м’ясокомбінатами, зерно- та овочесховищами. Ці підприємства здатні забезпечити велику кількість людей гідною роботою. Звичайно, переробна галузь потребує вкладення грошей для розвитку і впровадження нових технологій, закупівлі обладнання, але в наших силах зробити все можливе, щоб місцеві інвестори фінансували таке сучасне виробництво.

– До речі, як здійснюватимете цей контроль бюджету? Як правило, саме при його розподілі криються причини усіх подальших економічних і соціальних проблем області.

– «Народний контроль» має напрацьований «Антикорупційний план», один із основних пунктів якого – «Бюджет повинен бути прозорим». Йдеться про те, що інформація про кожну бюджетну копійку повинна бути відкритою для громади. Чиновник, який приймає рішення про перерахування коштів, повинен вказати, на якій підставі він це робить, обґрунтувати ціну, громада повинна зрозуміти чому фінансується той чи інший об’єкт. Формування місцевих бюджетів має відбуватися на підставі вивчення громадської думки – знизу догори. Адже рада – представницький орган самоврядування громади. Поки що таке представництво було недостатньо дієвим, сильнішою у нас традиційно була президентська вертикаль. Проте, активісти «Народного контролю» переконані, що реформи, пов’язані з децентралізацією, зможуть допомогти представникам громади реально впливати на життя свого селища, міста, району чи області.

– Дякуємо за розмову! Удачі вам і представникам «Народного контролю» в місцевих радах у реалізації ваших гарних планів.

Розмову записала Тамара Капиця

Коментарі вимкнені.