Як тернополян продовжують «зомбувати» і після виборів

Нещодавно на одному з Інтернет-ресурсів нашого міста була опублікована стаття, підписана черговим новим іменем «відомого» політичного оглядача (на це раз його звати – Костянтин Величко). Стаття з назвою «Тернопіль намагаються перетворити на нову гарячу точку України» склепана за найбридкішими стандартами журналістики: у ній напівправда змішується з брехнею, заголовок маніпулює найболючішими людськими почуттями (в «гарячих точках» – бо гинуть ще й сьогодні наші земляки), читачеві нав’язуються численні псевдонаукові визначення (як-от «депутатська олігополія» та інші). Мета появи цього «політичного огляду» не викликає сумнів: тернополян продовжують «зомбувати», суть якої полягає в тому, що міський голова – господар, цар і бог, усі міські депутати повинні погоджуватися з будь-яким рішенням, судженням, проектом царя і бога, а той, хто посміє мати власне бачення, запропонувати своє рішення чи проект, – буде оголошений лузером, неуком, провокатором, підривником і т.д. – аж до сепаратиста і ворога України.

Активісти Тернопільської організації політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» обурені появою схожих статей в інформаційному просторі. Вважаємо за необхідне надати спростування окремим неправдивим фактам, поданим у вказаній статті, а також нашу оцінку певних суб’єктивних суджень автора.
Отож, про факти. «Завдяки новому регламенту, який представила фракція «Самопоміч» разом з «Народним контролем» та «Громадянською позицією Гриценка», Тернопільська міська рада може перетворитися на…», – цитуємо статтю і одразу інформуємо, що над варіантом проекту нового регламенту працювали представники усіх фракцій міської ради, а не лише трьох, про які йдеться, а оприлюднений цей проект був справді представником «Самопомочі» – аж ніяк не «разом з «Народним контролем». Можливо, для автора статті напівбрехня – звичний інструмент маніпулятивного впливу, проте маємо право вказати на це читачам.

Далі автор цитує «П.п. 6, 17 ст.6 Розділу ІІ нового регламенту», у якому нібито йдеться про необхідність фінансування місцевих депутатів на рівні народних депутатів, забезпечення діяльності депутатів і відшкодування збитків, а також фінансову забезпеченість депутатських помічників-консультантів. Кілька видертих із тексту фраз – і гнівна тирада про те, що «в той час, коли у Верховній Раді ухвалюються закони про скорочення фінансування, в Тернополі вперше депутати забажали коштів на фінансування своєї діяльності»!
«Народний контроль» заявляє, що ніколи не виступав і не обстоює виділення жодних заробітних плат депутатам місцевих рад, депутати у своїй діяльності керуються нормами Законів України «Про місцеве самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», здійснюючи повноваження на громадській безоплатній основі, не пориваючи зі своєю виробничою діяльністю.

Особливу увагу хочемо звернути на авторське незадоволення пропозицією депутатів про обмеження прав міського голови. «Самопоміч» і її союзники», «Самопоміч і Ко» прагне нівелювати права міського голови!» – обурюється автор і попереджує тернополян про лихий намір кількох фракцій створити у міській раді «депутатську олігополію». Всі повинні стривожитися, налякатися невідомого терміну, можливо, викликати СБУ, бо – бачите – «декілька депутатських груп хочуть контролювати усю владу»! «Народний контроль» переконливо просить владних самописців не формувати у міській раді жодних опозиційних блоків без погодження із тими партіями, які ви у ці блоки включаєте. А щодо можливого контролю за владною більшістю – відкрито підтверджуємо свої наміри, але не злі і руйнівні, а конструктивні, направлені на покращення комфорту і добробуту тернополян.

«Костянтин Величко» далі пише про 1) містечково-меркантильний, 2) столично-дистабілізаційний і 3)глобально-екстрИмістський варіанти розвитку подій у Тернополі, якщо невеликі депутатські фракції у міській раді насміляться надалі відповідально ставитися до виконання своїх повноважень. Залишимо без детального аналізу частково-грамотні словесні піруети політичного оглядача. Проте, попросимо нашого читача відповісти на запитання: наскільки моральним є проведення автором паралелей роботи Тернопільської міської ради з існуванням злочинних ДНР-ЛНР? Щоб очорнити законно обраних депутатів, що задекларували ситуативну незгоду з позицією більшості у міській раді, вважаєте за можливе вибирати будь-які засоби, навіть ті, що на межі людської біди, тривоги й болю?

І наостанок – «Громадський рух «Народний контроль» не має «політичних босів» чи фінансистів» ні у Києві, ні у Львові чи Дніпропетровську. Тож немає кому бути незадоволеним «провальним результатом» нашої партії на місцевих виборах. Та й самого «провального результату» – немає! Ми – нова політична сила, яка виграла вибори, привела у міські, районні, обласну, селищні ради активних і відповідальних людей: волонтерів, громадських активістів. Здивуєтесь – ми не маємо «боргів за вибори, які треба віддавати», окрім одного: відповідальності перед тисячами виборців, які проголосували за «Народний контроль», бо хочуть бачити владу чесною.

Коментарі вимкнені.