Президент України впевнений у собі, має адекватну самооцінку, але деколи схильний переоцінювати себе, – тернопільський графолог
Тернополянин Дмитро Штокалюк історик за освітою. Хлопець постійно намагається зрозуміти природу людини. Він пробував знайти різні ключі до розгадки людської психології. Нарешті зупинився на майже безвідмовному інструменті, перед яким рівні і прості смертні, і керівники країн, графології. Що цікавого він дізнався під час своїх досліджень пересічних та президентських почерків, Дмитро розповів RIA плюс.
– Зазвичай, вважають, що психологія – фах здебільшого жіночий. Чому чоловіки йдуть у цю професію і як у неї прийшли ви?
– Так, така думка є. Це пов’язано з тим, що психологи повинні бути комунікабельними, постійно спілкуватись із людьми. Однак бувають випадки, коли лише чоловік може зрозуміти специфіку травматичного досвіду, допомогти пережити болісні спогади. Наприклад, багато чоловіків працюють у зоні АТО.
Я спершу навчався на історичному факультеті, але на третьому курсі захопився графологією на професійному рівні і вирішив здобути другу вищу освіту в галузі психології.
– Які головні людські риси можна встановити за почерком?
– Особливості характеру, тип темпераменту, схильності, навіть професію людини можна визначити за тим, як вона пише. Головне – вміти це правильно тлумачити. За почерком можна дізнатися, обманює людина чи говорить щиро, відповідальна чи схильна до авантюр, здатна довести почату справу до кінця чи швидко втрачає до неї інтерес. Кожен гачечок, нахил і навіть відстань між літерами мають своє значення і відображають внутрішню суть людини та її здібності.
Так, якщо в почерку літери округлі, то можна стверджувати, що їх написала людина з м’яким і доброзичливим характером. Такі люди часто допомагають іншим, є альтруїстами, однак ними досить легко маніпулювати.
Людина, в почерку якої літери мають різну форму, може мати задатки егоїзму. Такі люди, як правило, ставлять свої бажання вище за бажання оточуючих.
Складно однозначно визначити, до якої саме категорії належать букви в написаному тексті, оскільки в деяких може бути нерівномірність, а в інших − округлі обриси. Це означає, що особу не можна зарахувати до жодної з чітких категорій людей, вона проявляє різні риси залежно від ситуації.
– Які ще є важливі графологічні ознаки письма?
– Іншим важливим графологічним показником є розміщення літер при письмі. Якщо вони розташовані дуже близько одна до одної, то така людина досить вразлива, може приховувати свій делікатний внутрішній світ від оточуючих. Щоб заслужити довіру такої ніжної істоти, доведеться неабияк постаратися.
Зв’язний почерк, коли всі літери в словах написані злито, характеризує відкриту і прямодушну людину. Вона керується логікою, а всі дії намагається розпланувати наперед. Передбачити вчинки таких людей зазвичай нескладно.
Якщо ж почерк уривчастий, то така людина дуже талановита, незалежна і товариська. У неї сила-силенна енергії, вона просто фонтанує ідеями, заряджає своїм оптимізмом і вірою в майбутнє. Також така особа здатна передбачати деякі події, оскільки володіє хорошою інтуїцією.
«Злітаючі» і «спадаючі» рядки − показник рівня оптимістичності людини. Якщо рядки піднімаються наприкінці вгору, то ця людина життєрадісна і вірить у себе. Можна сміливо стверджувати, що це оптиміст за натурою. У протилежному випадку – це песиміст, що розчарувався в усьому і опускає руки при першій невдачі.
– У різних посібниках з графології стверджують, що підпис може розповісти навіть про психічні відхилення. Це правда?
– Так. Свідченнями цього можуть стати нерівномірність інтервалів між словами; одні слова відкриті, інші ховаються, ніби автор тексту їх ховає. Рядки – центробіжні або спрямовані до низу, розділові знаки в надлишку, написані не за граматичними правилами. Люди, в яких є манія переслідування, ставлять крапку посередині слів та речень. Особливий вигляд має почерк хворих на шизофренію. В ньому є петлі, завитушки, вензелі — від незрозумілих і нечитабельних штрихів та звивин на весь аркуш до досить виразного почерку.
– А професію визначити можна?
– Можу сказати, що люди творчих професій мають почерк широкий, розмашистий, із хвилястими вкрапленнями, прикрашений різними елементами. Почерк осіб, схильних до точних наук, із логічним складом розуму – математиків, фізиків, економістів — із вертикально падаючими простими буквами, підпис – ніби оголений, тобто букви втрачають деякі свої частини, що вказує на конкретність мислення.
– Кажуть, ви робите аналіз почерку і підписів перших осіб держави?
– У мене є дослідження психологічних рис Грушевсього, Віктора Ющенка, Януковича, Порошенка. Для аналізу я беру доступні в інтернеті зразки почерків із рукописів та підписів під офіційними документами.
Згідно зі складеним психологічним портретом, у Петра Порошенка простежуються самозакоханість, самодостатність та вразливість до скандалів. Президент України впевнений у собі, має адекватну самооцінку, але деколи схильний переоцінювати себе та свої можливості, покладається тільки на власні знання, любить добиватись всього самостійно копіткою працею. Він енергійний, відкритий до всього нового, легко заводить нові знайомства, має почуття власної гідності, хоче вирізнятись із загальної маси та прагне зайняти для себе більше місця.
Автором почерку виступає амбітна людина, яка прагне до незалежності та лідерства, тому проявляє наполегливість та рішучість на шляху до них. В міжособистісних стосунках проявляє марнославство, зарозумілість, егоїзм, зрештою, владність і хитрість.
Однак, крім названих негативних рис, проявляються позитивні – м’якість, доброта, чуйність і здатність поступатись. Попри це він схильний накопичувати в собі негативні емоції – злість і образи, які, на мою думку, можуть бути наслідком його «психологічної м’якості і піддатливості».
У почерку простежується злоба, сексуальна напруженість, аж до повного несприйняття сексуального життя, та емоційна напруга. Рукопис показує нереалізовані амбіції та схильність до агресивності. Проте ці риси мало виражені і не є патологією.
– А як попередні президенти?
– Грушевський був некомунікабельною, замкнутою в собі людиною. У видатного історика був стримуючий самоконтроль та комплекс невдач, тому він підстраховувався, боявся ризикнути, як наслідок – дозволяв себе переконати. Мав високий інтелект. Зі сторінок рукописів виступає організована і бережлива особа, яка тримала себе в рамках та вміла планувати своє життя. Це, безумовно, відповідальна особистість, яка не терпіла зверхності, мала страхи, розчаровувалась та запам’ятовувала образи.
Віктор Ющенко віддає перевагу інтелектуальній роботі, є обережним і пильним раціоналістом, який схильний здійснювати самоаналіз, має організаторські здібності, але слабовиражені. Проте йому властиві невпевненість у собі, занижена самооцінка, скритність і потайливість. Через це йому важко заводити нові знайомства. Для нього характерні депресії, невдоволення виконаною роботою.
Віктор Янукович «важкий» у спілкуванні, має різкий та вибуховий характер, вміє проду-мувати свої дії наперед та концентруватися на головному, але у випадку кризової ситуації може приймати поспішні і необдумані рішення. Увагу слід приділити інтимному життю диктатора-узурпатора. Раніше він був не в змозі мати нормальне інтимне життя, а наприкінці політичної кар’єри – тим паче (кутоватість у нижній зоні). Окремо слід підкреслити таку рису, яка виконавчість, бажання служити сильнішому покровителю.
– Ви стикалися з судовою графологією?
– Я допомагав у консультаціях, пов’язаних із кримінальними справами. Однак не хотів би про це говорити, оскільки не був безпосередньо експертом у суді.
– Які у вас подальші плани?
– Невдовзі у мене вийде чергове видання монографії «Графологія в психологічному, медичному та криміналістичному аспектах». Після захисту магістерської планую відкрити власну консультацію. А після захисту магістерської — свою фірму, де робитиму експертизи почерку.
Коментарі вимкнені.