У Бережанах до 10 березня шукають колекціонерів для участі у виставці
В Бережанах діє клуб “Колекціонер”. Саме його учасники організували виставку, яка цього тижня відкрилася в Бережанському краєзнавчому музеї.
Окрім того, що вже представлено на виставці, в Бережанах збирають карточки для поповнення телефонних рахунків, паперові гроші, марки й конверти, сірникові коробки й етикетки, поштові картки, календарики, значки, ключі, книги, підкови, пивні кухлі, фігурки коней, м’які іграшки, кактуси, старі годинники, пакети чаю, магнітики, запрошення на концерти та урочисті вечори, «Туристичні марки України»… Світ захоплень у кожного свій. Одним словом, скільки речей, стільки й колекціонерів. І в кожного свої уподобання.
А що збираєте Ви?
Кожен може стати учасником виставки. Для цього потрібно до 10 березня 2013 р. запропонувати свій колекційний матеріал.
Щонеділі (10, 17, 24, 31 березня) в музеї відбуватимуться зустрічі клубу «Колекціонер», на яких можна буде обміняти експонати, поспілкуватись із «друзями за захопленням», побачити цікаві та неймовірні речі, дізнатись про новинки у світі колекціонерів…
В далеких 60-х роках минулого століття патріарх футбольної історії та статистики на теренах колишнього СРСР Костянтин Єсенін (син відомого поета Сергія Єсеніна) говорив про те, що не варто усім збирати про збірну СРСР з футболу та її гравців – про них і так багато відомо. Збирати треба про місцеву команду та її гравців. Коли вони стануть відомими, тоді всі почнуть цікавитись тим, де вони народились, в якій школі вчились, на якій галявині і з ким починали грати футбол…
Ось так і в колекціонуванні: матеріалу і тем – багато. Найбільш цінними експонатами, з огляду на вивчення і збереження минувшини Бережан, є ті, які мають «місцевий» слід. Хто знає, як виглядав квиток в бережанський кінотеатр ім.Т.Шевченка в 60-80-х роках минулого століття чи абонемент на футбол 1961 року? Скільки було телефонних довідників у Бережанах? Чи пам’ятаєте етикетки солодкої води («Байкал», «Тархун», «Лимонад»), яку випускав виробничий комбінат Бережанського РайСТ? А які кліше були на світлинах Тараса Старуха, ательє «Ганка»? А за кожним предметом з колекції – шматочок історії…
Микола Проців, старший науковий співробітник Краєзнавчого музею
Коментарі вимкнені.