На Тернопіллі фермерське підприємство «Гадз» продовжує збір яблук, які експортують в різні країни світу
Спілі яблука різних сортів продовжують збирати на фермерському господарстві «Гадз».
Як розповідають на підприємстві, хоч початок цьогорічного літа був не сприятливим та холодним – це не завадило виростити смачний та соковитий врожай яблук.
– Перші яблука сорту Ерлі Женева ми вже зібрали. Цей сорт дозріває в перших – десятих числах липня, однак, через погодні умови цього року збір урожаю ми почали з 15 липня. Взагалі, хоч яблук не так багато в цьому році, вони мають хорошу величину та надзвичайний смак, – розповідає голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України Петро Гадз.
Ще одним смачним та раннім сортом, плоди якого розпочали та продовжують збирати з 20 липня, є Пірус. Його дерева дають щедрий врожай та стійкі до різноманітних хвороб.
– Яблуко набрало забарвлення, має хороший чудовий смак. Цьому садові вже три роки. Саджанці сорту Пірус – власного виробництва. Люди самі щепили, самі вирощували, самі збирали. Дерева здорові та дають хороший плід. Цей сорт в нас добре прижився і дерева дали непоганий урожай. Взагалі найосновнішим для саду є те, щоб дерево було здорове, щоб не мало жодних хвороб. Правда, цього року ми зіткнулись з іншою проблемою: на жаль, через погодні умови, через морози та дощі, деякі сорти, які цвіли скоріше мають втрати. Разом з тим, в нас ще є сорти пізніші: Гала, Моді, Кандзі. Їх ми збиратимемо приблизно через місяць і сподіваємось на хороший результат, – каже Петро Гадз.
Щодо зібраного врожаю яблук, то цього року в планах у фермерського господарства 50% плодів реалізувати на внутрішньому ринку, а іншу половинку експортувати в різні країни Європи та Африки.
– Це такі європейські країни як: Велика Британія, Ісландія, Швеція, Норвегія, Фінляндія. Щодо Півдня, то наші яблука експортуємо в Іран, Арабські Емірати, Бахрейн, Кувейт, Саудівська Аравія. Тобто в ті країни, де яблука не ростуть. Також для нас відкривається ринок Індії та Китаю. Щоправда, вони хочуть тільки червоні яблука. Тому ми будемо 200 гектарів засаджувати сортами з відповідним забарвленням і практично всі зібрані плоди «підуть» в Індію, – ділиться намірами Петро Гадз.
Коментарі вимкнені.