На Тернопільщині суд над мером перетворився на фарс та на безкінечний телесеріал

Суди над підполковником міліції, а нині міським головою Бережан Володимиром Музичкою перетворились на фарс або на безкінечний телесеріал: суд першої інстанції визнає винним і засуджує до ув’язнення, апеляційний відправляє справу на нове розслідування. І так уже було двічі. Варто визнати: справа не в доказах чи свідках, а в захисті, адже правоохоронця у відставці захищає екс-прокурор Тернопільщини та Львівщини Богдан Васильович Ференц. До речі, у 1998 році він певний час виконував обов’язки генпрокурора України, а з 2000-го займається адвокатською практикою.

У рейтингу юридичного порталу pro-Зakon (Проза законів) Богдан Ференц посідає 3 позицію. Юридичний стаж – 35 років, вказується на сайті.

Гучні справи і клієнти: представляв інтереси членів сім’ї вбитого журналіста Ігоря Александрова; захищав братів Боцвинюків із Чернівців, обвинувачених у торгівлі людьми в США. Адвокат екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Відомий адвокат тричі вигравав суд проти колишнього генпрокурора Михайла Потебенька, який звинувачував пана Ференца в незаконному отриманні квартири та корупції. Єдиний раз Ференц програв суд, коли клієнта, співробітника СБУ, засудили за звинуваченням у продажі крилатих ракет до Ірану.

Гонорар, за даними журналу «Фокус», адвокати такого високого рівня, як Б.В. Ференц, беруть за свої послуги щонайменше $ 50 тис. на досудовому слідстві та стільки же за представлення інтересів клієнта в суді. У разі виграшу гонорар може бути подвоєний.

Тож зрозуміло, чому кримінальна справа про хабар в особливо великих розмірах стосовно поки що чинного міського голови Бережан, а тоді – начальника відділу УДАІ Бережанського району Володимира Музички розглядається в судах уже 3 роки. Кому хочеться за грати та ще й позбутись погонів і замість пенсії підполковника отримувати звичайну?

Нескінченні суди і розслідування більш ніж удвічі скоротили розмір «боргу»-хабара до 110 тис. грн. Та навіть тисяча чужих «баксів» у кишені формених штанів суті справи не міняють, вимагач від цього чеснішим не стане.

Отже, нагадаємо її суть: 4 грудня 2009 року в Бережанах приблизно шостої вечора підприємець Іван Р. у приміщенні власної діагностичної лабораторії передав тодішньому начальнику відділення ДАІ з обслуговування адмінтериторії Бережанського району обласного УМВС Володимирові Музичці конверт. Зрозуміло, всередині був не лист, а гроші – 2 тис. 200 грн. та 1 тис. 100 доларів (за курсом Нацбанку сума дорівнювалась 8 тис. 789 грн.). Посадовець, сховавши «презент», одразу нагадав: це ще не все, найближчим часом чекає решту суми.

Пан підполковник не здогадувався, що «контора» все пише і другого дубля не буде. І просто на гарячому був затриманий співробітниками Служби безпеки України. Однак під час слідства і в суді обвинувачений категорично заперечував свою провину, стверджуючи, що в 2008 році позичив комерсантові 12 тис. доларів, і ось той нарешті повернув борг. Мовляв, збирається на пенсію, відтак вирішив таким чином «скрасити» власну старість.

Але тут вийшла урядова постанова, що техогляди будуть проводити приватні структури. Правоохоронець постійно користувався послугами автомийки Івана Р. Одного разу той поцікавився, як отримати ліцензію з надання послуг техогляду. Керівник відділу УДАІ пообіцяв все детально взнати. Так і розпочалась між ними «дружба». Більше того, правоохоронець навіть познайомив підприємця зі своїм обласним керівництвом. Згодом саме завдяки сприянню одного з заступників начальника Державтоінспекції добродій Р. дістав потрібне обладнання для діагностики.

Одного разу бізнесмен нібито поскаржився на фінансову скруту, і В. Музичка запропонував кошти. Так і домовились, що після виходу на пенсію почнуть офіційно працювати разом, так би мовити, 50 на 50. Ніби Іван тоді кошти взяв, справу відкрив, але повертати борги не поспішав, стверджував підполковник, аж поки правоохоронець не почав вимагати хоча би розписки. І тоді Іван зателефонував і запросив ввечері о 18-ій зайти на автомийку за грошима.

Відтак 28 лютого Тернопільським міськрайсудом Володимира Музичку визнано винним та засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також він 3 роки не має права обіймати посади у правоохоронних органах.

10 жовтня Апеляційний суд Тернопільської області своєю ухвалою вирок скасував і направив на нове розслідування. Далі буде?..

Валерія Нечаєв, «Номер один»

Коментарі вимкнені.