Як на Тернопільщині відзначили 106 річницю з дня заснування Пласту (Фоторепортаж)

14 квітня м. Підгайці стали міні-столицею пластунів Західної України. Цього дня тут масштабно відзначили 106 річницю Першої Пластової Присяги. На урочистості прибули більш як півтисячі пластунів Тернопілля, з міст Чернівці, Кам’янець-Подільський, Львів, Стрий, Хирів.

Спочатку відбулася панахида на кладовищі, де поховані видатні пластуни сеньйор Володимир Федорчук та його вихованець Максим Скасків. Відтак відбувся вимарш пластунів вулицями Підгайців до майдану Незалежності. Опісля священики-пластуни провели молитву та благословили присутніх.

Того дня велика пластова громада поповнилася новими прихильниками, які отримали новацькі та юнацькі хустки. Особливим цей день став для 24 пластунів, які склали пластову присягу. Найактивніших нагороджено грамотами та відзнаками. Сеньйора Володимира Федорчука посмертно нагородили Бронзовим Хрестом за геройський вчинок – спасіння життя поранених під час революції Гідності 2013-2014 рр., участь в захисті територіальної цілісності сходу України у 2015 році та за спробу врятувати життя юнака Максима Скасківа 20 червня 2017 р. на річці Дністер в с. Устя Монастириського району. Нагороду передали дружині Володимира, пластунці Надії Федорчук – коменданту заходу, станичній станиці “Підгайці”.

До учасників заходу з вітальним словом звернулися представники обласної, районної та міської влади, духовенство.

В рамках урочистостей відбувся флешмоб «Пластова гаївка», яку водили довкола церкви пластуни, священики та очільники краю.

Святковий обід приготували кухарі шкіл Підгайців та дитячого садочка. Відтак відбувся квест по місту: новаки та юнаки повинні були знайти заховані скарби підгаєцьких вельмож. Молодь змагалася у фізичній вправності, їзді на велосипеді, орієнтуванні на місцевості, у знанні українських та пластових пісень. А ще було малювання на склі, різьба по дереву, випалювання по дереву, виготовлення виробів зі шкіри та рогози, виготовлення прикрас в техніці канзаші, ляльки-мотанки аквагрим, писанкарство, витинанка, малюнок на асфальті, орігамі. На пластовій ярмарці можна було купити вироби ручної роботи та солодощі, які виготовили пластуни з різних міст України.

До 106 річниці Першої Пластової Присяги у Підгайцях з’явилася Алея пам’яті Володимира Федорчука, про яку він так мріяв за життя. Дерева на честь світлої пам’яті пластуна сеньйора, кавалера Бронзового та Срібного Вовка Куреню «Сіроманці», який був талановитим виховником та борцем за волю України, членом Куреня «Сіроманці», учасником Майдану та бойових дій на Сході України, висадили представники пластових осередків, які прибули на святкування, члени пластового куреня «Сіроманці», дружина Володимира пл. сен. Надією Федорчук, донька пластунка Ніна Мельник (Федорчук), син Андрій Федорчук, сестра Володимира Алла Шадловська, пл. сен. преосвященний владика Димитрій Григорак, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, голова Підгаєцької РДА Алла Колодницька, голова Підгаєцької районної ради Ірина Баран, голова міста Підгаєць Тетяна Левкович.

День першої пластової присяги завершили запаленням великої пластової ватри.

Сьогодні на Тернопільщині є близько 800 пластунів, найчисельнішою є станиця “Тернопіль”.

«Тішить те, що Пласт є доволі чисельним, найбільша станиця – “Тернопіль”, – підкреслив голова Тернопільської пластової округи молодіжної української скаутської організації Пласт Назар Яворський. – Також хочеться відзначити Бучацьку станицю, Шумську та Бережанську. Динамічно розвивається Пласт у Підгайцях, Хоросткові, Збаражі, Лановецькому районі, тому ми стараємося їх підтримувати і допомагати», – зазначив Назар Яворський.

Коментарі вимкнені.