Студентка з Тернопільщини Ілона Цуприк виборола перше місце в найбільшому інтелектуальному змаганні України

Студентка Гусятинського коледжу виборола перше місце в найбільшому інтелектуальному змаганні України.
Чудової пори, коли сама природа буяє первоцвітами весняних барв, до столиці нашої держави з’їхалася креативна молодь з усієї України виборювати звання найкращих у 64 галузях наукових знань. 19 квітня в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» відбулося урочисте відкриття фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України,
У дванадцяти наукових відділеннях МАН було представлено дослідницькі роботи 64 секцій. Після оголошення вітальних слів Президента України Петра Порошенка, відкривав урочисту частину, знаковою промовою президент Малої академії наук України, академік Національної академії наук України Станіслав Довгий. На церемонії відкриття були присутні високоповажні урядовці – Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти і науки України – Лілія Гриневич, заступник міністра молоді і спорту України – Олександр Ярема.
Теплі привітання лунали в бік конкурсантів від генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азуле, єврокомісара з питань досліджень, науки та інновацій Карлуша Моедаша, президента Європейської академії мистецтв, наук і літератури Жан-Патріка Коннрада. Особливі емоції та гучні оплески аудиторії викликав виступ французького імунолога і цитолога, лауреата Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюля Оффмана.
У напруженій боротьбі, цікавому спілкуванні, шалених емоціях і неймовірних враженнях пройшли п’ять днів творчого змагання, які проходили в гостинних стінах Київської політехніки та сучасних аудиторіях Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони принесли чудові результати.
У фінальному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України Тернопільщину представляло 37 юних дослідників. Серед них – студентка ІІ курсу Гусятинського коледжу ТНТУ ім. І.Пулюя – Цуприк Ілона Степанівна. Її дослідницька робота у секції «Етнологія» відділення «Історії України» на тему: «Рекрутчина як соціальне явище у фольклорі Правобережної України (на матеріалах Подільської губернії)» – науковий керівник – к.і.н. викладач ЦК «Діловодство» ГК ТНТУ ім. І.Пулюя – Мацко Н.С., виборола перше місце серед 21 наукового проекту.
По завершенні фінальних змагань ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у Жовтневому палаці на Алеї Героїв Небесної Сотні відбулося урочисте нагородження переможців. Президент Малої академії наук України Станіслав Довгий щиро подякував юним учасникам конкурсу, працівникам Малої академії наук і членам журі, а також почесним гостям і вченим за активну участь у цьому великому освітньому проекті, і запросив на сцену переможців. Під фанфари, радісні вигуки й оплески понад тисячної аудиторії глядачів директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Лісовий розпочав процедуру нагородження. На осяяну світлом сцену Жовтневого палацу вийшли 67 переможців, щоб урочисто отримати золоті медалі і дипломи першого ступеня від Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України і Малої академії наук України.
Добрі, мудрі слова привітань до кращих МАНівців звучали на столичній сцені від видатних науковців, академіків, літераторів, голів наукових відділень і журі МАН, представників посольств Франції та Польщі, що були залучені до урочистої процедури нагородження конкурсантів. Радість, сльози щастя, подарунки від спонсорів, вітання знаменитостей і обійми нових друзів – усе було в цей день для молодих науковців біля головної площі країни – Майдану Незалежності!
Посередництвом довготривалої, клопіткої, наполегливої праці наша землячка – юна дослідниця – Цуприк Ілона здолала першу сходинку до еліти національної і світової науки вписавши свою історії успіху не лише в літопис Малої Академії Наук України, а й рідної Гусятинщини.
Вітаємо переможницю конкурсу, бажаємо нових творчих злетів, невгасимого натхнення та ентузіазму до нових звершень!

Викладач ГК ТНТУ ім. І.Пулюя, науковий керівник  к.і.н. Мацко Н.С.

Коментарі вимкнені.