Валентин Хоптян: «Треба взяти під контроль кожен кар’єр»

Голова обласної державної адміністрації Валентин Хоптян провів нараду з питань стану використання надр у Теребовлянському районі.

Ще на початку наради керівник області зазначив, що основне завдання – навести лад у роботі кар’єрів, добитися, аби всі вони легалізувалися і надалі працювали законно, повноцінно наповнювали бюджет.

– Хто погодиться на такі умови праці, тому влада допомагатиме, – зауважив Валентин Хоптян, – хто ні, на нараді присутні представники Служби безпеки, прокуратури, міліції і з їх допомогою ми будемо впливати на порушників закону.

Учасники наради детально розглянули ситуацію по кожному з 17 кар’єрів Теребовлянського району. Деякі з них справді працюють, не маючи всіх необхідних дозволів.

Ще одна проблема – всі вони показують обсяги виконаних робіт на суму до одного мільйона гривень. Це дозволяє їм бути на єдиному податку і сплачувати до бюджету мізер. Також у багатьох підприємствах дуже низька середня зарплата. Це наводить на думку, що частину грошей людям виплачують у конвертах. Тому обласна податкова адміністрація отримала завдання перевірити ці кар’єри.

Голова обласної державної адміністрації також цікавився, чи ці підприємства беруть участь у вирішенні соціальних проблем свого краю, допомагають з ремонтом доріг, освітленням населених пунктів.

Валентин Хоптян відзначив неконтрольовану ситуацію в Теребовлянському районі у роботі кар’єрів. Він дав місяць місцевій владі, власникам кар’єрів, аби навести лад і почати працювати законно.

– Анархії ми не дозволимо, – наголосив керівник області. – При потребі, за кожним кар’єром будемо спостерігати через супутник. Ми не ставимо питання закриття підприємств. Ми наполягаємо на 100-відсотковій легалізації їхньої роботи.

Особливу увагу голова облдержадміністрації звернув на роботу місцевої влади. Він зазначив, що без чіткої взаємодії голови райдержадміністрації, його заступників, усіх зацікавлених структур, контролюючих організацій навести лад у роботі кар’єрів буде дуже важко.

Аби пришвидшити цей процес, у районі має бути створена спеціальна група, яка розгляне і проаналізує роботу кожного кар’єру, на кожен заведе спеціальну папку і вже наступного тижня Валентин Хоптян чекає цю групу у Тернополі, аби обговорити проміжні результати їхньої роботи.

-1 thoughts on “Валентин Хоптян: «Треба взяти під контроль кожен кар’єр»

  • 22:38 | 24.02.2011 о 22:38
    Permalink

    Хоптян в Бережанах обіцяв взяти карєри під супутниковий контроль!

Коментарі вимкнені.