«Вітри історії розбивалися об мури Теребовлянського замку», — Микола Люшняк у день 920-ої річниці міста
Гучними святкуваннями відзначилась 920-та річниця древньої і вічно юної Теребовлі 9 липня. Привітав жителів міста з і народний депутат з Тернопільщини Микола Люшняк.
– Створювалися і руйнувалися держави й монархії, гриміли битви, народжувалися і відходили в минуле великі вожді та полководці, а Теребовля стояла, мов той прадавній витязь, покликаний до оборони рідного краю та його люду. Це місто чимало зазнало та побачило за дев’ять століть, що минули з часу першої писемної згадки про нього у рукописній Повісті временних літ. Але хибним було б говорити лише про минувшину, адже історію цього славного міста сьогодні своїми руками творять і пишуть його сучасні жителі. Із кожним новим поколінням городян місто молодіє і стає красивішим. Воно залишається завжди юним, адже втішається любов’ю і шаною тих, хто тут мешкає, – наголошує нардеп.
Впродовж дня гості на святкуванні могли побачити спеціальну історичну театралізацію, відкриття символічного знаку міст-партнерів (польські – Любомиж та Конопніца), насолодитись концертом та поринути в історичний та славетний дух цього міста.
На думку Миколи Люшняка, кожен повинен хоча б ознайомитись з історію Теребовлі. Саме це місто за дев’ять століть свого існування показало незламний дух українців та вистояло в найважчі часи людської історії.
– Вітри історії розбивалися об мури Теребовлянського замку, а розповіді про тутешні події та людей ставали легендами, які передавалися і передаються далі з уст в уста, з покоління в покоління. Князівські з’їзди та міжусобиці, осліплення князя Василька, розквіт та занепад Теребовлянського князівства, навали численних нападників, що руйнували місто, подвиг Зофії Хшановської, яка відзначилась під час облоги Теребовлі турками і татарами, козацькі ватаги, Листопадовий Чин, повітряні бої літунів Української Галицької Армії, бомбові удари німецької авіації на початку Другої світової війни, репресії «перших совітів», нацистська окупація, героїчна боротьба підпілля ОУН та українських повстанців, звільнення міста від «коричневої чуми», репресії «других совітів», повоєнна відбудова, радянський період та здобуття Україною омріяної Незалежності, Помаранчевий Майдан та Революція Гідності… Всі ці події та імена навіки закарбувалися на скрижалях історії сивочолої Теребовлі, – переконаний Микола Люшняк.
Коментарі вимкнені.