На Тернопільщині знаходиться найбільш таємниче місце України

В Україні безліч місць, що викликають найрізноманітніші почуття: захоплення, здивування, спокій, або особливу цікавість та хвилювання. Проект «Поділіться любов’ю до України» підібрав 7 місць, які учасники проекту називають найбільш таємничими.

Для шанувальників незвичних вражень та шукачів пригод проект «Поділіться любов’ю до України» публікує на порталі iloveukraine.com.ua добірку 7 найбільш таємничих місць країни. Їх рекомендують учасники проекту та мандрівники тим, хто бажає отримати гострі відчуття.

Соляні шахти в місті Соледарі Донецької області — справжнє підземне царство на глибині 300 м. Опинитися у світі солі можна лише за 2 хвилини — на ліфті. Вже 20 років тут функціонує санаторій. А у 2003 році в шахті здійнялася повітряна куля. Цей факт одразу занесли до Книги рекордів Гіннеса як перше підземне повітроплавання. Також у соляному підземеллі влаштовують концерти, адже місце відоме своєю акустикою.

Своєю таємничістю вражає яйла Демерджі у Криму. Там навіть є Долина привидів — на південно-західних схилах гори. Особливо моторошно тут зранку або під вечір. У цей час масив оповитий туманом, і скелясті фігури нагадують людські силуети.

Одеські катакомби також відомі своєю загадковістю. Деякі дослідники стверджують, що підземелля старіші від самої Одеси. За розміром вони довші, ніж паризькі та римські лабіринти. Для самих одеситів катакомби завжди були химерним місцем, тут переховувалися контрабандисти та злочинці. Сьогодні підземелля приваблюють усе більше туристів-екстремалів. Особливо популярним стало зустрічати тут Новий рік, або влаштовувати інші чудернацькі вечірки.

Ще одне кримське місце — Новий Світ — для багатьох учасників проекту «Поділіться любов’ю до України» найулюбленіше в Криму через особливу енергетику. Місто окутане таємничістю. Дорогою до нього навіть не знайти жодного вказівника. Серед місцевих жителів Новий Світ відомий легендами про піратів та їхні скарби.

Печерний комплекс «Скелі Довбуша» на Івано-Франківщині — чудо природи з містичною історією. За льодовикового періоду печери були дном моря. Це неповторні за своїми формами нагромадження гігантських скель та каменів, що нагадують дивовижні істоти. Печери покраяні глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками. У ХVIII столітті в них переховувалися опришки на чолі зі своїм ватажком Олексою Довбушем. За легендою, кожна із скель є частиною тіла народного героя.

Ставка «Вервольф» — досі мало досліджений таємничий об’єкт з часів війни. Збудована у 8 кілометрах від Вінниці, особиста ставка Гітлера мала більше 80 наземних споруд та підземних бункерів у декілька поверхів. З німецької назва перекладається як «перевертень». Ставка призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники припускають, що навіть для подальших бойових дій у напрямку Ірану та Індії.

Найбільша гіпсова печера в світі — Оптимістична — знаходиться на Тернопільщині. Це горизонтальний лабіринт довжиною більше 240 км. Незважаючи на «оптимістичну» назву тут безліч небезпечних місць. Тому печера приваблює шукачів пригод та екстремалів.

Коментарі вимкнені.