Залізничні квитки подорожчають – через Wi-Fi
Послугу доступу до інтернету в “Укрзалізниці” вирішили запровадити напередодні “Євро-2012”. “До “Євро-2012″ у нас очікується більше мільйона уболівальників, які будуть подорожувати між найбільшими містами України. Їм буде приємно, подорожуючи в поїзді, спілкуватися через інтернет зі своїми друзями”, – пояснює гендиректор “Укрзалізниці” Володимир Козак, пише“Комерсант Україна”.
До кінця 2011 року інтернет повинен з’явитися в поїздах, які курсуватимуть між містами, що приймають чемпіонат, – на маршруті Львів-Київ-Харків-Донецьк, протяжність – близько 1 500 км. У майбутньому в адміністрації обіцяють впровадити послугу і на інших напрямках, – повідомляє газета “Експрес”
Інтернет-доступ необхідний УЗ і для власних технологічних потреб – забезпечення зв’язку між. станціями і поїздами. Для впровадження швидкісного руху “Укрзалізниці” вже довелося побудувати IP-мережу. Наступним кроком має стати перехід УЗ на нову систему радіозв’язку – GSM-R, яка дозволить українським залізницям координувати рух з сусідніми державами.
Спочатку в адміністрації заявляли, що інтернет буде надаватися в стандарті UMTS, але зараз у ньому працює тільки “Укртелеком”. Як стверджують в УЗ, оператор повідомив, що не цікавиться проектом, оскільки його мобільний напрямок виставлено на продаж.
Тому в адміністрації вирішили впроваджувати послугу в стандарті WiMAX, який до того ж забезпечує більш високу швидкість передачі даних – до 20 Мбіт/сек.
У самих поїздах сигнал буде поширюватися мережею Wi-Fi. Вартість послуги поки невідома, але вже зараз оператори попереджають про ризик, оскільки послуга буде затребувана незначною кількістю пасажирів. Тому, щоб зробити проект окупним, вони пропонують включити вартість послуги в ціну квитків – в цьому випадку вона підвищиться на 1-2 гривні.
За оцінками телеком-оператора “ММДС-Україна”, інвестиції в проект на першому етапі можуть становити близько 10 мільйонів доларів, а його реалізація займе 8-9 місяців.
Компанію ж, яка займеться будівництвом WiMAX-мережі, УЗ планує вибрати в ході тендера. Зараз в Україні за цією технологією працюють два оператори – “Українські новітні технології” – УНТ; ТМ FreshTel та “Інтелектуальні комунікації” – ТМ “Жираф”. Крім того, в частотному діапазоні WiMAX працює компанія “ММДС-Україна”, одним з акціонерів якої є СКМ Ріната Ахметова.
За словами глави прес-служби “Укрзалізниці” Олени Лизунової, адміністрація вже веде переговори з компаніями і найближчим часом оголосить конкурс з відбору інвестора.
Фаворитом тендера називають УНТ – в кінці серпня компанія почала спільне з УЗ тестування мережі на ділянці Донецьк-Ясинувата.
Зараз для забезпечення зв’язку УЗ використовує оптоволоконну мережу, прокладену уздовж залізничних ліній. Це одна з найбільших мереж в Україні, її довжина – 5,5 тисячі км. Вона знаходиться у власності компанії “Євротранстелеком”, створеної в 2001 році з ініціативи Мінтрансу та за участю Фонду держмайна. Зараз частка держави в ній становить менше 5%, а раніше в ФДМ заявляли, що і ці акції можуть бути продані.
Поки що в УЗ вирішили впроваджувати нову послугу на власній мережі – її будівництво зараз ведеться, каже Лизунова.
Коментарі вимкнені.