Відбулась цинічна “прихватизація” “Тернопільбуд”!

Лило Василь
Лило Василь

Перш ніж стати генеральним директором ТОВ «Тернопільбуд», нинішній депутат Тернопільської міської ради Василь Лило провів не одну «оборудку», яка боляче вдарила по акціонерах будівельної компанії.

Як відомо із офіційного сайту «Тернопільбуду», він був заснований 27 січня 1944 року. На цьому неодноразово наголошували і наголошує у рекламних публікаціях керівництво компанії. Крім досвіду в будівельній сфері, компанія, вірніше, її керівництво, має досвід у багатьох аферах. Зокрема — в плані обведення довкола пальця акціонерів ВАТ.

До 2001 року акціонери ВАТ «Тернопільбуд» були безпечні у стабільності свого заробітку. Та із приходом того ж року Василя Лила до керівництва почалася восьмирічна історія рейдерського захоплення сім’єю будівельника статутного капіталу.

7 вересня 2004 року Антимонопольний комітет України ухвалив рішення, яким надав дозвіл «ТОВ «ВсеБуд» (м. Тернопіль) на приєднання до ВАТ «Тернопільбуд». На той час, за офіційною інформацією, «ВсеБуд» планував здійснювати «діяльність на ринку будівельно-монтажних робіт». Насправді ж компанію створили спеціально для злиття з ВАТ. Після цієї махінації Василь Лило отримав солідно відсотковий контрольний пакет акцій розміром 75 відсотків. У цей же час вартість акцій решти акціонерів зменшилася вдвічі.

22 червня 2007 року той же АМКУ надав дозвіл на нове приєднання: ТОВ «ВсеБуд-1», яке не здійснювало господарської діяльності (!). Вартість майна нової структури оцінили на суму, що в десять разів (!) перевищувала активи «Тернопільбуду». Відтак акції міноритарних акціонерів (осіб, що володіють пакетом акцій, який напряму не дозволяє брати участь у керівництві товариства) ВАТ різко сповзли вниз.

В чому особливість схеми? Для початку було «розмито» активи ВАТ «Тернопільбуд». Розмивання активів — практика давно перевірена і діє безвідмовно, якщо треба обдурити акціонерів. Проводять її наступним чином: спочатку приєднують до товариства нові акції, тоді проводять випуск додаткових емісій (акцій), а потім всі ці дії в результаті призводять до знецінення першопочаткових акцій. У цей же час зменшуються вага акціонерів товариства і можливість їхнього впливу на нього.

Так Василь Лило зловив «два зайці»:інші акціонери «Тернопільбуду» втратили в ціні свої акції, а також не отримали змоги зазіхнути на керівництво компанією та розподіл прибутку. Згідно з даними протоколу №10 чергових загальних зборів акціонерів ВАТ «Тернопільбуд» від 27 лютого 2009 року, таких безправних акціонерів налічувалося більше 15000 фізичних осіб та три юридичні особи.

Кирило Муляк

-1 thoughts on “Відбулась цинічна “прихватизація” “Тернопільбуд”!

  • 09:03 | 20.03.2013 о 09:03
    Permalink

    Ще про Креаторбуд напишіть. Теж цікаво як на Лисенка 9 замісь фабрики державної побудували (тобто добудували ще поверха і з цехів поробили квартири ) , а замісь столярного цеху стоїть девятиповерховий будинок . Теж непогано постаралось одне сімейство…

  • 09:12 | 20.03.2013 о 09:12
    Permalink

    Журналісти! Ви б ще підняли як це так пан Лило єдиний з “червоних директорів” Тернополя примудрився прихватизувати гуртожитки, в котрих мешкають люди. Текстильник і Комбайновий передали гуртожитки міській раді, бо ще зобовязує закон. А ось Тернопільбуд залишив собі і продає кімнати бідним людям за немалі гроші! Це дійсно верх цинізму і жаги грошей!

    • 10:51 | 20.03.2013 о 10:51
      Permalink

      Думаю, скоро такі матеріали також з’являться.

  • 09:35 | 20.03.2013 о 09:35
    Permalink

    а тебе, що, “жаба дусить” ? бери теж щось “мути”. зараз усі(хто в темі) так роблят.

Коментарі вимкнені.