А ви все знаєте про наймолодший парк Тернополя?
Майже півстоліття тому в нашому місті замість осушеного болота прочали створювати гідропарк площею 98 гектарів. У той же час силами жителів міста активно озеленювали схили річки Серет вздовж вулиць Миру і Дружби. В результаті цього вже у 1983 році відкрили першу чергу гідропарку, який назвали “Піонерським”. На 66 гектарах посадили дерева, проклали нові алеї, викопали яри для річок та ставків. Місто отримало ще одну зелену оазу і місце для відпочинку.
Уздовж центральної алеї збудували фонтани, які віддалено нагадували водограї на бульварі Т.Шевченка. Сьогодні тут відбувається реконструкція, яка повинна завершитися до Дня Незалежності. Фотнатни набудуть новітньої форми, матимуть підсвітку.
Козацькі розваги
На острівцях одного з озер парку створили козацьке містечко. Цьогоріч тут у наметовому містечку оселилося понад 200 гостей фестивалю “Файне місто”. Окрім того, “Козацький острів є улюбленим місцем для проведення виставок собак, концертів іноземних студентів, квестів від громадських організацій та інших культурних заходів. Молодь облюбовує собі імпровізовані мури, а дітиська полюбляють підкорювати вежі. Також приємною для кожного бажаючого стане прогулянка плесом озерця на катамарані. Вартість однієї години на двомісному водному велосипеді вартує 20 гривень, чотиримісному – 24 гривні.
Зона тихого відпочинку об’єднує “Галявину казок”, комплекс зоокутка, в якому можна побачити фазанів, качок, лебедів, павичів, кіз, осла, поні, коней, ланів. У 2007 році придбані страуси. А також є мальовничі острівці, канали і водойми з декоративними плаваючими птахами.
Всяка живність
Цього року зоокуток поповнився парою чорних лебедів, які красуються на внутрішньому озері господарської частини. Справа в тому, що тернополяни не реагують на звернення працівників парку і попереджувальні таблиці про заборону годівлі тварин. Цього літа через те, що печиво кинули у целофанових пакетах, загинуло дві лані. Та й акти вандалізму сьогодні, на жаль, є частими.
Щодо пари “чорненьких”, то їх привезли з Німеччини. “Це Генріх і Марта. Ми хочемо дати їм українські імена, але ще не придумали які. Самиця однорічна, а самець має 3 роки. Живуть такі лебеді 30 років. У нас уже був чорний лебідь на прізвисько Боря, який дожив до 32 років. На привітання “Добрий день” він завжди відгукувався радісним гелготом. Та й характер у цих птахів дуже норовливий. Наша пара вжилася лише із ще одним новачком – білим лебедем-шипуном Степаном Бандерою, якого назвали так через те, що привезли зі Львова.
Добре адаптувалися після переїзду качки-мандаринки. Цього року в нас є поповнення – народилося оленя-альбінос, але воно також поки звикає до середовища. Ми намагаємося трохи обмежувати доступ до людей, аби тварина добре даптувалася і зміцніла”, – розповів директор парку “Топільче” Юрій Бойко.
Білих лебедів у зоокутку 4 особини. Більшість з них уже через поважний вік перестала турбуватися про продовження популяції. Спостерігаючи за тим, як відвідувачі зоокутка годують цих птахів хлібом, аж серце стискається від жалю. У часи свого дитинства, коли лебедині домівки розміщували на теперішньому озері “Чайка” в парку імені Т.Шевченка, ми годували цих птахів листям кульбаби, молочаю. Та й відчуття були інші. Ми розпластувалися на парапеті, лебеді гордо підпливали до нас і делікатно брали зелені листки з рук.
До речі, два павичі нарешті отримали одну даму серця на двох – білу самицю. “Плануємо привезти благородних оленів і двох муфлонів. Трьох самок оленів і пару муфлонів нашому зоокутку подарував підприємець із села Чинадійка Мукачевського району. Дуже сподіваємося, що тернополяни будуть з більшою любов’ю ставитися до мешканців нашого маленького зоопарку, адже вони можуть радувати не один десяток років”, – додав директор парку.
Затишні куточки
Відвідувачам подобаються мальовничі пагорби та ставки. Тут кожна річка, кожен потічок по-своєму цікаві. Родзинкою парку є комплекс із водяними млинами. Вода до них подається з Тернопільського ставу, причому не насосами, а природним способом. Саме через це гідропарк знаходиться нижче рівня озера. Також тут є гідрологічна пам’ятка природи “Тернопільські джерела”.
Свого часу територія “Топільче” була прикращена дерев’яними скульптурами різних казкових персонажів. Проте час невблаганний і майже всі вони зазнали руйнації. Невдовзі у парку з’явиться алея кам’яних монументів. Нагадаємо, що нещодавно в Тернополі відбувся мистецький пленер “Камінь. Алегорія”. Участь у ньому взяло участь 13 скульпторів з різних міст України. Усі кам’яні твори гармонійно впишуться в загальну концепцію парку.
Клуб “Нептун” і все для спорту
У парку “Топільче” діє клуб зимового плавання “Нептун”. Щозими шанувальники загартовування здійснюють тут оздоровчі процедури, а на Водохреща відбувається великий заплив і пірнання. Влітку водойма і газони перетворюються на пляжну територію.
Декілька років поспіль діє в парку “Осередок здорового дозвілля” для всієї родини. Його відкриттям тернополяни завдячують благодійній фундації “Відкриті серця”. Міська рада долучилася до цього проекту наданням і впорядкуванням території. Складається він з чотирьох секторів: “здоров’я” (майданчик для занять вуличним фітнесом), “спорт” (майданчик для ігрових видів спорту), “дитина” (ігровий майданчик для дітей), “дозвілля” (зона для відпочинку, де можна перекусити, переглянути пресу, почитати книгу та взяти напрокат спортивний інвентар).
Гідропарк “Топільче” – наймолодший парк міста і улюблене місце відпочинку дітей та молоді. Його центральна алея у літній період переповнена різноманітними атракціонами. Воно й не дивно, адже саме тут найбільше тернополян полюбляють відпочивати разом із своїми дітьми.
Коментарі вимкнені.