Покидаючи корвет “Тернопіль” матроси не приховували сліз

Росія поверне Україні кораблі, а корвет «Тернопіль» буде першим, повідомило РІА Новости в четвер джерело в уряді Криму. Напередодні головнокомандувач Військово-морського флоту Росії адмірал Віктор Чирков повідомив журналістам, що в Криму зараз перебуває близько 80 бойових кораблів і суден Військово-морських сил України. Їх планують повернути Україні. На цьому тлі продовжується перехід українських військових на материк. При цьому багато з них змушені добиратися власними силами.

Військові з корвета «Тернопіль» добиратися до континенту вирішили власними силами, оскільки чекати рішення з боку Міністерства оборони більше просто не було сил.

Із 80 моряків, які служили на цьому кораблі , більшість відмовилися перейти під російські прапори і залишилися вірні присязі. Заблоковане судно із використанням зброї та світлошумових гранат взяли штурмом російські військові – принаймні так повідомляли українські ЗМІ. Сталося це ще 20 березня і з тих пір члени екіпажу чекали вирішення своєї долі на суші. Однак і їх терпінню прийшов кінець: залишившись без засобів до існування і практично без даху над головою вони вирішили самостійно відправитися у бік континенту. Одна група вже пройшла всі блокпости і колоною приїхала до Тернополя.

У той же час корвет з такою ж назвою найближчим часом повинні передати Україні. Це вже підтвердили в Москві. Готуються до цього і в Києві. Депутат Андрій Сенченко, який брав участь у переговорах з питання повернення флоту та військовослужбовців, при цьому спростовує дані про те, що комусь доводиться добиратися до материка самостійно.

Андрій Сенченко , заступник голови адміністрації в.о. президента України:

– Ця інформація абсолютно не відповідає дійсності. Екіпаж з корвета «Тернопіль» не їде автобусом на континентальну частину України. Чому? Тому що корвет «Тернопіль» готується до переходу морем , як годиться , своїм ходом на базу в Одесі. Зараз у нас сидить група офіцерів генерального штабу в Севастополі , в понеділок я там був на консультаціях. Підготовлено графік передислокації кораблів , літаків , іншої військової техніки , спорядження на континентальну частину України . І ті військовослужбовці , які сьогодні залишилися на території Криму , вони якраз і зайняті підготовкою цієї техніки до передислокації . Тому автобусами у нас моряки не їздять.

Однак раніше сповіщення про те , що в українських військових у Криму виникають проблеми , вже приходили. « Півтора тижні складали списки від’їжджаючих на материк. Обіцяли вагони пасажирські та вантажні. В результаті кожен відбуває самостійно , на свій страх і ризик , помістивши всі свої пожитки в сумку за плечима і роздобувши відсутні в касах квитки » , – про це на своїй сторінці у фейсбуці написав військовий Андрій Іваніченко . «Спасибі волонтерам з Криму : взялися відвезти безкоштовно на материк наших військових з сім’ями ! Немає слів ! » – Додав Андрій Іваніченко .

Схожу історію розповідає і капітан « Тернополя» : він теж згадує волонтерів , які надали автобуси для його команди і ще ряду військових підрозділів.

Максим Ємельяненко , капітан корвета «Тернопіль »: Не буду приховувати , дуже засмучений виїжджати на материк без свого корабля. Було дуже сумно для більшості екіпажу. Деякі матроси навіть не приховували сліз , йдучи з корабля. Закінчилися кошти для існування особового складу , для оренди житла. Морально – психологічний стан особового складу був нижче плінтуса. «Почекайте ще день , ще два», – місяць ми вже слухаємо це «почекайте ». Живі люди , не роботи , почали самостійно відбувати на материк. Щоб не втратити екіпаж , щоб він не розбігся, мною було прийнято таке рішення – самостійно вивозити людей , як це робила бригада Покришкіна , як це робила 36-а бригада. Я не знаю , яку участь приймало Міністерство оборони , чесно кажучи , не цікавився , не до цього було , але знаю , що ті ж самі люди , які допомагали виїжджати нам , допомагали і їм.

Капітан Ємельяненко зауважив , що сам він залишається в Криму і буде чекати, коли корвет «Тернопіль» дозволять відвести з Севастополя до Одеси. Виникає питання , хто буде цим займатися. Три чверті команди Тернополя відмовилися перейти на Російську сторону , однак вони покинули Крим не через тиск військових , а через те , що просто не отримали коштів від Міністерства оборони України і змушені були самі добиратися на материк.

Дождь

Коментарі вимкнені.