«Путін нас боїться більше, ніж ми його», – соціонік Марта Пивоваренко

Про особливості характеру та поведінки президента Російської Федерації В. Путіна розповідає психолог та соціонік Марта Пивоваренко.

«Путін підживлює переконання росіян, що війна – це вирішення ситуації. Тай сам він, будучи людиною прагматичною і дуже затятою, вже не зіб’ється з цього шляху. Ним керує переконання, що отримати Україну як частину РФ – загальне благо. Фактично, в його думках – це нероздільні речі. Україна стала незалежною через помилку тих, хто тоді керували Союзом. Тому він буде продовжувати розвивати конфлікт, а не зменшувати ескалацію.

Чим швидше ми відреагуємо агресією – тим більше підтвердимо, що з нами варто воювати і ми екстремісти, він буде задоволений. Його інтерес – довести ситуацію до максимальної напруги, примусити нас діяти жорстко. Наш інтерес – звести конфлікт на нашій території до мінімуму. Інакше ми не лише програємо, а й дамо йому те, що йому потрібно. Чим більша загроза війни – тим більший в нього рейтинг всередині країни.

  • Путін дає народу простий харч – він «кормить» росіян стереотипами.

Вся служба ФСБ побудована на пропаганді і контрпропаганді. І Путін розуміє, що пропаганда побудована на стереотипах – зменшує мислення та спрощує сприйняття. Стереотипи – спосіб спростити своє життя, зекономити внутрішні ресурси при прийнятті рішень. Стереотип починає діяти ще до того, як вмикається розум. Навіть наше прямоходіння – це автоматизм. Чому люди, які повернулися з космосу, не можуть ходити? Бо в них зник стереотип. Путін дає народу простий харч – він «кормить» росіян стереотипами, що захищають їх радянську свідомість. Ніщо так не чинить опір критиці, логіці, як стереотипи, так як вони фільтрують фактичні дані в момент їхнього сприйняття. Це правда, а це брехня – ось що робиться із росіянами. Чим менше людина знає, тим більше в неї стереотипів мислення. Чим більше знає, чим більше у неї досвіду: “Був на Майдані і сам бачив” – тим менше вони посилаються на стереотипи, а більше керується розумом.

Якщо ми не будемо піддаватися на воєнні провокації, то Путін не отримає бажаного результату – війни. І тим ми, як мінімум збережемо максимальну кількість своєї території.

Чим довше Крим буде в стані невагомості, тим краще для України. Ми не можемо від нього відмовитись, щоб не збільшилось “навантаження” з боку РФ на Схід України. Тільки ми відхрестимось від Криму – планомірному Путіну можна буде рухатися далі. Путін ж раціональна людина. Дуже правильна політика Києва зараз – невизначеність. Це його збиває з пантелику.

Він планував дії в Україні давно, планував їх за часом, рівномірно і послідовно. Сили збирав, гроші, фонди створив.

  • Путін нас боїться більше, ніж ми його.

Путін не гнучкий, дуже конкретний, без креативності, мислить приземленими категоріями.

Тому вже після втечі Януковича розраховувати, що Путін відмовиться від своїх намірів, лише тому, що Майдан пришвидшив процеси – не варто. Відповідно, Путін іде по сценарію, який давно запланував і дав ФСБ завчити до дірок.

Путін дуже погано розбирається в психології людей, в їх потенціалі, на що вони здатні, як вони можуть діяти, а як ні. Тому для нього сценарій, який зараз відбувається в Україні, це свідчення що Українці на його думку: “Зійшовші із розуму росіяни”, абсолютно все не прогнозовано. Він нас боїться більше, ніж ми його. Ми неадекватні для нього. Про відмінності менталітету між росіянами та українцями – годі й казати. Путін орієнтований не на людей, а на машини і конкретні локальні дії. Тому і війна така: зайняти найкращі позиції, не шкодувати ні людей із українського боку, ні своїх вірних військових. Є стимул – є реакція, дія на протидію.

Путін старіє – його електорат старіє разом з ним. Пенсіонери пам’ятають ті часи коли «савєцкій саюз» був сильним. Путін теж частково ностальгує. Йому здається, що він щось недоробив. Економіка стоїть, всіх внутрішніх ворогів – знищено, рейтинг – падає. Реактивно намагається доробити зараз. Знайти зовнішнього ворога який обєднає усю країну і всі росіяни забудуть про злидні, згадають про подвиги.

  • На дипломатичні контакти Путін не піде ніколи.

Шантажуючи Путіна входом України в ЄС впродовж 2013 року, Янукович думав, що зможе досягнути комерційного результату, зокрема здешевити гас, виторгувати для себе якісь преференції. Проблема в тому, що Путін, будучи людиною не дипломатичною та зовсім не гнучкою, поняття торгу не розуміє і вважає неумісним. Він цінить вірних людей. Якщо з ним торгуються – значить “ідуть в самоволку”. Якщо Янукович іде в самоволку – треба пригрозити, якщо посилається на непослушний Майдан – треба тому Майдану “показати”, щоб були українці вірні. Не по-братськи українці чинять ідучи в Євросоюз, залишаючи “брата” сам на сам із своїми союзами. Це назавжди перекреслює можливість відродити Велич Росії із трудолюбивим молодшим братом у складі. Силовим способом треба поставити на місце. На дипломатичні контакти Путін не піде ніколи. “Б’є – значить любить” – каже російська приповідка.

Є і інша сторона медалі: він намагається вивести світовій спільноті усю цю ситуацію у абсурдну війну Майданівців із усіма ким попало, бо йому потрібно зміцнити внутрішню структуру власної країни, показати, що Майдану там не буде і що це “жахіття” Вам росіяни не потрібне. Попередні події, що стосувалися виборів російського президента, показали, що є певне незадоволення російського населення Кремлем. І воно зростає, воно не може розрядитися само собою. Спосіб розрядити внутрішнє напруження – через зовнішнього ворога. Тому він і намагається воювати з Україною. Йому потрібна війна. Наша реакція на Крим не задовольняє російське суспільство – вони хочуть більше хліба і видовищ.

Путін достатньо зміцнив свою країну за час правління і підготував її до війни. Але стандарти життя не підняв і не підніме, бо в Росії нема кому працювати – там народ лінивий, вони у казках народного героя оспівують Івана Дурака, що сидів на печі і їв калачі.

Ми – українці не можемо воювати. По-перше, ми до цього не готові. По-друге, від нас цього очікують, тому це вже добра стратегія – не давати те, чого від тебе чекають.

Путін готував цю операцію дуже багато років. Пригадайте часи Єльцина. Він зробив Путіна своїм ставлеником, бо розумів, що сам він занадто демократичний і надміру переживає через війну в Чечні. А Росії потрібна міцна рука, яка все об’єднає. Імовірно він казав в діалогах з Путіним, що, погано, що Радянський Союз розвалився. А Путін: ми все об’єднаємо, ми все виправим. У нього є внутрішня потреба це зробити. Він ж народився за тих часів».

-1 thoughts on “«Путін нас боїться більше, ніж ми його», – соціонік Марта Пивоваренко

  • 11:12 | 9.04.2014 о 11:12
    Permalink

    а ви живете в Рос11, що так дуже можете судити. От на Укра1н1 повна шизофрен1я ще з 2004 року. Кер1вники держави не можуть н1як налагодити н1 економ1ку, н1 пол1тику. В1ддалися на суд Заходу та США, але 1м не потр1бно щоб Укра1на багатшала, чи вставала на ноги, от 1 шукають ворог1в. А це розпатякування про Пут1на – це дик1сть. Керувати державою, в котр1й живуть 123 млн. людей, котра по площ1 займае мабуть чи не половину земно1 кул1 – дурна людина не зможе. 1 як би ви його не обсирали в1д завидк1в Пут1н завжди буде тим. ким в!н е. Особливо п1сля того, як в1н одержав державу п1сля Ельцина – пяниц1 1 великого амб1ц1йного деб1ла. так що, панове психологи, пол1тологи 1 1нш1 – сво1х Тимошенк1в, Порошенк1в, Ярош1в 1 Сашк1в б1лих разом з Наливайченками протестуйте як сл1д. Рос1я якраз уже давно живе у цивил1зованому св1т1, а у вас як в середн1 в1ки – сказав Симоненко свою думку – поб1гли його бити. Оце 1 правда цивил1зований св1т. Перед тим, як патякати нег1дне, при1дьте, пожив1ть а тод1 будете судити хто цивил1зований, а хто н1. а то як собаки 1з п1дворотн1 – т1льки гавкати. а сам1 без роботи сидите. по 3 млн. людей на роботу в Рос1ю – нецивил1зовану, б1дну 1 дику 1дуть. А дика Рос1я чомусь н1куди не 1де. дома можна заробити, бо е де.

Коментарі вимкнені.