Що робили депутати міськради Тернополя та голови-практики два дні у Києві (фото)?

Ще декілька років тому про ОСББ говорили ледь не пошепки. Це була така собі диковинка, на яку мало хто наважувався. Зараз же питання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків вільно обговорюють та втілюють в життя. Щоправда, небайдужі мешканці змушені фактично самостійно вивчати усі тонкощі переходу від ЖКГ до ОСББ.

Власне, для обміну досвідом та обговорення змін, що чекають на ОСББ цього року, у Києві днями провели семінар на тему “Муніципальна енергетична реформа в Україні”, на який з’їхались понад 50 найпрогресивніших голів-практиків ОСББ з усієї країни. Серед них були й тернополяни.

– У перший день семінару представники з 14 міст України розповідали про те, що їм вдалося зробити за 2015 та частину 2016 року. Тернопіль також ділився своїми досягненнями,- каже голова громадської спілки Ради голів ОСББ у Тернополі, депутат міськради Сергій Лупак.

У Тернополі станом на сьогодні діє понад 360 ОСББ. Файне Місто, на думку Сергія, прогресує у даному питанні, адже тернопільські ОСББ, приміром, звільнені від земельного податку та від плати за нерухоме майно, в той час, коли в інших містах процедура передачі земельної ділянки досі не налагоджена. Однак, труднощі, звичайно, досі присутні.

– Мені особисто якось навіть легше після таких семінарів, бо розумієш, що в кожного є проблеми, але ми маємо можливість їх проговорити, проконсультуватись і спільно вирішити. Це дуже важливо. Наприклад, я дуже задоволена семінаром,- розповідає голова ОСББ Довженка,6а Олеся Чванкіна.

Пані Олесю в Тернополі відносять до «ТОП-10» кращих голів ОСББ Тернополя. Хоча сама вона «відхрещується» від такого титулу. Каже, що просто щиро багато хоче зробити для будинку, бо любить його та своїх сусідів. Тому, власне, і бере участь у подібних семінарах, аби знайти нові шляхи удосконалення рідного помешкання.

До слова, найбільше тернополянам запам’ятався все ж другий день семінару, де вони спільно обговорили зміни до Статуту ОСББ, який необхідно сформувати та прийняти до кінця поточного року.

– Для мене чогось наднового на семінарі не було. Та дещо все ж вдалось «висмикнути». Особливо, що стосується змін до Статуту. Дізналась, що можна, через голосування, вводити так звану «пеню» на боржників по квартплаті. Це дуже важливо, адже від відповідальності кожного члена ОСББ залежить благоустрій всього будинку. Тому я пропонуватиму такі зміни в нас,- пояснює Мар’яна Заремба, голова ОСББ Злуки, 59.

Очікувано також було побачити серед учасників семінару депутата міськради Тернополя Івана Сороколіта, для якого питання ОСББ є фактично профільним, адже нещодавно на сесії міськради він представляв Програму підтримки та стимулювання створення ефективних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2016-2018 роки, яку позитивно підтримали усі депутати.

Її основне завдання, на думку Сороколіта, показати власникам квартир, що наважившись на створення ОСББ, вони не залишаться один-на-один зі своїми проблемами, а зможуть розраховувати на підтримку збоку органу місцевого самоврядування.

– Для мене найцікавішою була дискусія щодо вироблення оптимального базового тексту Статуту ОСББ, котра довела, що найкращим навчанням у сфері діяльності ОСББ є саме обмін практичним досвідом. Хотів би особливо відмітити і похвалити голів ОСББ «Злуки 59» Зарембу Мар’яну, «Довженка 6а» Чванкіну Олесю та голову ГО «Асоціації голів ОСББ м.Тернополя» Лупака Сергія. Я переконався, що в питанні практичного досвіду діяльності та вирішення різноманітних проблем ОСББ вони є професіоналами і вже самі здатні проводити навчання для новачків. Вірю, що співпраця успішних тернопільських голів ОСББ з міською радою здатна вивести сферу утримання й обслуговування багатоквартирних будинків міста на якісно новий рівень,- ділиться враженнями Іван Сороколіт.

Коментарі вимкнені.