До початку фестивалю “Тернопільські театральні вечори. Дебют” залишилося два дні
Ціна квитків на фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют” цьогоріч коливається від 50 до 80 гривень на одну виставу. Їх можна придбати в касі театру або онлайн.
– Найлегше останні роки продається комедія, – зазначив під час прес-конференції головний режисер Тернопільського академічного обласного українського драмтеатру ім. Т. Шевченка Олег Мосійчук. – Але ми хотіли, щоб наші глядачі побачили різнопланову афішу, тому на фестивалі буде трагедія, драма, легенда, сучасна, класична та сюрреалістична комедія.
У репертуарі “Тернопільських театральних вечорів. Дебют” будуть роботи як знаних режисерів з вагомим досвідом, так і зовсім молодих митців, які поки що шукають себе в драматургії. Нагороди фестивалю присуджуватимуть в номінаціях: за найкращу режисуру, найкращу акторську роботу першого і другого плану, за найкращий сценічний ансамбль, за найкращу сценографію, музичне оформлення, пластику, за високу акторську майстерність і вірність професії. Голова журі фестивалю – народний артист України Федір Стригун. Паралельно діятиме і журналістське журі, яке визначить свої номінації.
Фестиваль відкриє Львівський академічний театр імені Леся Курбаса з трагедією на одну дію “Ножі в Курях, або Спадок мірошника”. Творці вистави роздумують над зіткненням світоглядних моделей і систем мислення. Забобонному і апріорі упередженому способу дивитися на речі протиставляється відкритий і гуманний погляд людини, сповненої невситимою жагою до постійного пізнавання і відвагою бути постійним відлюдником. Проект реалізовано за сприяння Британської Ради в Україні.
17 вересня для глядачів виступить Київська академічна майстерня театрального мистецтва “Сузір’я” з експериментальною виставою “Кафе “Республіка”. Репертуарну афішу цього театру складають вистави, де працюють провідні актори з різних театрів. Це одна із перших робіт молодого режисера Богдана Гнатюка. Художній керівник – народний артист України Олексій Кужельний.
Не вперше в фестивалі візьме участь Хмельницький театр імені Михайла Старицького. 18 вересня він покаже класичну комедію “Скупий” за мотивами твору Ж.-Б. Мольєра. Режисер-постановник – Володимир Борисяк, який закінчив Варшавську театральну академію, працював у Львові і вже 2-й сезон очолює Хмельницький театр.
Ще один дебют у Тернополі презентує Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка. На сцені виступатимуть випускники Волинського училища культури зі своєю дипломною роботою “Жінки – це ще ті бестії”. Ця комедія з аншлагом пройшла на Волині. У Тернополі на неї уже розкупили квитки.
Коломийський театр в цьому році святкує 175-річчя – найстаріший театр в Україні. На виставу “У неділю рано зілля копала” у Тернополі теж вже розкупили всі квитки, тож і на класику цьогоріч неабиякий попит. На канві фольклорного сюжету пісні-балади “Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці” драматично переплітаються дві основні лінії: доля циганки Маври, покараної за подружню зраду, і романтичне кохання Гриця – рідного сина циганки.
Молодий драматичний театр з міста Чернівці приїде у Тернопіль із виставою “Одруження”. Роботи цього новоствореного колективу на чолі з режисером-постановником Іваном Даниліним з захватом сприймала не тільки українська, а й закордонна публіка. Театральне дійство покаже події одного дня, в якому більше переживань і пристрастей, ніж у деяких людей відбувається за все життя.
Перший академічний український театр для дітей та юнацтва зі Львова кілька років тому привозив до нас виставу “Зерносховище”, цього разу глядачів чекає сюрреалістична комедія “Джалапіта” – ще одна нагода з іншого боку відкрити цей театр. Це перша постановка на українській сцені твору Лауреатки Національної премії ім. Т. Шевченка Емми Андієвської. Режисер – Артем Вусик. важливою складовою вистави є вибудувані Ніною Хижною пластика та хореографія, які базуються на сучасній енергійній техніці Gaga. Художній простір до вистави створи заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький, а яскраве графіті – відомий український поп-арт митець Сергій Якіменко.
Закриють фестиваль актори Національного академічного українського драматичного театру імені М. Заньковецької драмою на дві частини “Марія Заньковецька”. Ця вистава була презентована 1972 року і не зникала з репертуару театру майже 20 років. Режисер О. Ріпко потрактував виставу як документальну повість. І тому складалася вона із найважливіших подій життя.
Цікаво, що Тернопільський драмтеатр цьогоріч в рамках фестивалю не показуватиме жодної своєї вистави, мовляв, аби залишити більше простору для колег з інших міст. Хоча вони готують нову прем’єру – повнометражний мюзикл “Майська ніч”, який вперше покажуть 13 жовтня.
“Мета фестивалю: розвиток і популяризація сучасного театрального мистецтва в Україні, – зазначила керівник літературно-музичної частини театру Ірина Папуша. – Пропагування національного мистецтва, обмін творчими здобутками, розвиток та збагачення традицій національної культури, розширення культурних зв’язків, сприяння інтеграції національного театрального мистецтва до світового культурного простору. Пошук, виявлення та підтримка молоді у сучасному театральному мистецтві: талановитої режисури, сучасної драматургії, художників, композиторів, хореографів, акторів”.
А ви вже маєте квитки на фестиваль?
Коментарі вимкнені.