Віктор Овчарук: «Друге пленарне засідання не було простим, але конструктивним та продуктивним»
А саме – про міжбюджетні трансферти та угоди між обласною радою та органами місцевого самоврядування області, які стосуються важливих питань життєдіяльності громад. Приміром, затверджена угода між Золотопотіцькою селищною радою Бучацького району та обласною радою про фінансування проекту щодо капітального ремонту будівлі центру позашкільної роботи з учнівською молоддю в селищі Золотий Потік, між Нагірянською сільською радою Чортківського району та обласною радою про співфінансування проекту щодо реконструкції будівлі дошкільного навчального закладу тощо, – зазначив очільник області. – Прийнято важливі рішення щодо перетворення комунальних медичних установ у комунальні некомерційні підприємства, що є стратегічним чинником медичної реформи та переходу до контрактної моделі взаємовідносин, яка передбачає перехід до оплати діяльності постачальників медичних послуг на основі конкретних результатів їхньої діяльності».
Загалом на сесії підтримано понад 70 таких господарських питань, серед яких і внесення змін до обласного бюджету.
На другому пленарному засіданні депутати прийняли ряд звернень до центральних органів влади, серед яких як політичні, так і господарські. Так, прийнято звернення депутатів обласної ради щодо недопущення переслідувань та екстрадикції воїнів-добровольців, які є громадянами інших країн; щодо проведення належної політики національної пам’яті та відновлення історичної справедливості в польсько-українських відносинах; щодо недопущення переслідувань історика Григорія Купріяновича в Республіці Польща; щодо організації цілодобової охорони на території Почаївської Свято-Успенської Лаври Національною гвардією України. А також звернення щодо прискорення розгляду та прийняття Проекту Закону про фахову передвищу освіту за № 8321; щодо вжиття невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства та врегулювання статусу лісів; щодо захисту інституції сім`ї в Україні.
Депутати обласної ради підтримали і звернення від громадськості: щодо заборони трансляції телеканалів «112 «Україна» і «NewsOne»; щодо звільнення керівників Херсонської поліції і прокуратури за саботаж розслідування вбивства Катерини Вандзюк; щодо створення робочої групи для розроблення програми кредитування будівництва житла для учасників АТО.
Сесія обласної ради прийняла рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у будь-яких формах на території Тернопільської області до моменту повного припинення окупації території України. Обласній державній адміністрації доручено вжити заходів щодо створення робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних адміністрацій) для проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про цей мораторій, а органам місцевого самоврядування області рекомендовано ухвалити аналогічні рішення про встановлення на відповідних територіях мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту.
2019 рік на Тернопільщині оголошено Роком Організації Українських Націоналістів та ухвалено рішення про заходи з відзначення на Тернопіллі 90-чя з часу заснування цієї організації. Депутати підтримали рішення про відзначення на обласному рівні 75-х роковин початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 років.
На другому пленарному засіданні десятої сесії внесено зміни до восьми обласних програм. Серед них – до обласної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції, членів сімей Героїв Небесної Сотні, постраждалих учасників Революції Гідності на 2015-2019 роки. По-перше, до категорії осіб, якими опікується ця програма, внесено і учасників операції об’єднаних сил. По-друге, документом передбачено надання одноразової грошової допомоги сім’ї, яка здійснила поховання померлого демобілізованого учасника бойових дій АТО, ООС, захворювання якого пов’язане із захистом Батьківщини. Програмою передбачені кошти для 11 таких родин.
Також внесені зміни до програми антитерористичних заходів у Тернопільській області; до програми охорони навколишнього природного середовища та програми розвитку лісового господарства Тернопільщини тощо.
Депутати затвердили ряд обласних програм, зокрема розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області на 2019 – 2023 роки, підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально незахищених верств населення Тернопільської області на 2018-2022 роки, правової освіти населення на 2018 – 2021 роки.
А також ухвалили Концепцію розвитку цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» на період до 2030 року.
Коментарі вимкнені.