Розчарування та видовища боїв без правил «West Fight 3» у Тернополі (фото)
У Тернополі відбувся Гран-Прі зі змішаних єдиноборств «West Fight 3», головною родзинкою якого мав бути поєдинок між поляком Даніелем Омелянчіком та українським чемпіоном Іваном Гайванович. Та матч відверто розчарував галицьку публіку. Українець виявився повністю не готовим протистояти титуловану поляку. Та глядачі залишилися не розчарованими. Видовищний фінальний бій Гран-Прі, який передував «хед-лайнерам», між Ігорем Порінцем зі Львова та хмельничанином Вікторем Талапчуком зміг компенсувати негативні емоції від побаченого потім.
«Тернопільський регіон славний своїми борцівськими традиціями, – ще напередодні розповів про вибір місця змагань Андрій Чистов, один з організаторів, віце-президент Асоціації професіональних єдиноборств Україні. – Тут велика кількість розвинутих видів східних єдиноборств. І найголовніше, що керівництво міста та області допомагає в організаціях таких міроприємств».
Гран-прі мало регіональний характер. Більшість бійців є представниками Західних областей України. Та додатковим стимулом для бійців змішаних єдиноборств була майбутня можливість взяти участь у цьогорічному першому чемпіонаті світу серед любителів у столиці Естонії Таллінні.
«Нещодавно у Броварах на установчій конференції делегати ухвалили рішення про створення федерації змішаних єдиноборств України. Її очолив знаменитий чемпіон світу з боїв без правил Ігор Вовчанчин. Не за горами перші чемпіонати України з цього виду. Вже цього року в Талліні відбудеться перший чемпіонат світу серед аматорів. І всі переможці турніру у Тернополі будуть брати участь у цьому світовому форумі,» – зазначив Андрій Чистов.
Правда деякі види програми були тільки ознайомчими. Зокрема, перший з тайського боксу. Тернополяни Андрій Гульоватий та Володимир Симчук лише в загальному продемонстрували специфіку бою, але особливою майстерності у їхніх діях не було.
Ознайомчими для тернопільської публіки були і професійні боксерські бої. У місті активно почав розвиватися любительський бокс. Доказом цього є результати на юнацькому рівні Віктора Петрова, який встиг стати чемпіоном Європи та призером чемпіонату світу. Та професійних боїв Тернопіль ще не бачив. Перший мат між Іван Александрівським та Павлом Хомином виглядав лиш розігрівом перед наступним. Ігор Блаженко та Ігор Худзик показали справжнє видовище, з величезною кількості ударів в обмін, яке найбільше подобається шанувальникам.
Та найочікуваніший бій вечора відверто не вдався. Титулований поляк чемпіон Польші з
кік-боксінг та чемпіон Європи з бушидо Даніель Омелянчік своїм зовнішнім виглядом вразив всіх тільки-но вийшов на ринг. Поляк справді був схожий на професійного бійця. Потім він підтвердив це своїми діями під час зустрічі. А його опонент, анонсований як чемпіон світу зі змішаних єдиноборств по одній з версі, Іван Гайванович – абсолютна протилежність. Супер-важковик явно страждає від надлишку ваги, що, можливо, і завадило йому продемонструвати вміння у будь-якому виді єдиноборств. Даніель Омелянчик уже в першому ж раунді переміг українця заломом кількового суглобу.
Правда, тернопільська публіка, в час бою супер-важковаговиків, залишалася під враженням переднього фіналу Гран-Прі. Львів’янин Ігор Порінець та хмельничанин Віктор Талапчук всі три раунди тримали всіх у напруженні. І переможця можна було спрогнозувати лише навмання. Талабчук майже два раунди вів набагато активніше поводив себе в атаці. Та львів’янин під час матчу розсік супернику брову, в яку потім постійно повторно умудрявся влучати. Та ще й до того, Порінець виявився набагато витривалішим. В третьому раунді він просто «загнав» представника Хмельниччини. Больовий прийом на руку добив Талабчука. В час коли суддя піднімав Ігорю Порінцю, як переможцю, Віктора Талабчука підтримував його секундант,щоб той просто не впав на поміст рингу.
«Тернопільська публіка дуже специфічна, – зізнався вже після завершення всіх боїв Євген Степанов, один з організаторів турніру у Тернополі, віце-президент Федерації боксу Тернопільської області. – Будь-що наші люди дивитися не будуть. Та я думаю, що все відбулося на найвищому рівні. У всіх була позивна реакція. Навіть наші київські гості були вражені дійством. І це тільки початок. Такі акції тільки будуть залучати людей до спорту. І ми певною мірою виконали поставлені завдання та гасло, під яким відбувався весь турнір – «Єдиноборства проти наркотиків та дитячої злочинності».
Андрій Вербіцький
Коментарі вимкнені.