У чотирьох районах виявлено гуртки, які фактично не діяли, а існували лише на папері

Реалії сьогодення свідчать про те, що основними причинами вчинення підлітками протиправних діянь є їх соціальна незахищеність, невиконання батьками своїх обов’язків по створенню дітям необхідних умов життя, навчання та виховання, неналежне виконання своїх обов’язків органами державної системи профілактики.Про це сьогодні говорили на розширеній колегії прокуратури в Тернопільській області.

Внаслідок  недостатньо принципової позиції служб у справах дітей на місцях щодо вилучення дітей з середовища, яке загрожує їх життю та здоров’ю, протягом останніх трьох років стабільно високим залишається число виявлених органами прокуратури фактів злісного невиконання батьками обов’язків по догляду за дітьми, що призвело до тяжких наслідків. У поточному році прокурорами порушено вже шість таких кримінальних справ.

Як засвідчили перевірки, в усіх без винятку районах та місті Тернополі органами внутрішніх справ не вживаються вичерпні заходи з метою встановлення джерел придбання підлітками алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Торік виявлено майже 900 фактів розпивання підлітками спиртних напоїв, появи у нетверезому стані та тютюнопаління у громадських місцях. Однак, за порушення правил торгівлі тютюновими виробами та алкогольними напоями складено лише 107 адміністративних протоколів, а за доведення неповнолітніх до стану сп’яніння – 227.  Органи міліції незавжди скеровують до податкової служби адміністративні матеріали стосовно суб‘єктів господарювання, які допустили незаконний продаж дітям алкоголю та тютюну, внаслідок чого до бюджету не надійшло майже 250 тисяч грн.. Однією з причин вчинення підлітками протиправних діянь є їх незайнятість. Натомість, органами державної виконавчої влади не вживаються вичерпні заходи щодо охоплення дітей, насамперед, пільгової категорії, змістовним дозвіллям, зміцнення матеріально-технічної бази позашкільних закладів.

В області лише 33 % дітей шкільного віку залучені до позашкільної освіти. Найгірша ситуація з охопленням неповнолітніх змістовним дозвіллям склалася у сільській місцевості, де зазначений показник значно нижче обласного. Зокрема, у Бучацькому районі позашкільною освітою охоплено лише 17 % дітей шкільного віку, Підволочиському – 22 %.

Під час проведення перевірок у діяльності позашкільних закладів прокурорами Збаразького, Борщівського, Бучацького та Підволочиського районів виявлено гуртки, які фактично не діяли, а існували лише на папері. За даними фактами порушено кримінальні справи. Зокрема прокурором Бучацького району порушено кримінальну справу стосовно директора районного центру дитячої та юнацької творчості, яка фіктивно створила 2 гуртки та незаконно отримувала зарплату нібито за їх ведення на суму майже 8 тисяч грн..

Впродовж поточного року у сфері захисту прав дітей органами прокуратури області порушено 12 кримінальних справ, за втручання прокурорів до дисциплінарної відповідальності притягнуто більше 100 посадовців органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. В інтересах дітей відшкодовано більше 700 000 грн. соціальних виплат, пенсій стипендій, поновлено права більше 500 дітей. Рішенням колегії розроблено комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності роботи на даних напрямах .

Погляд

Коментарі вимкнені.