Тернополянам боргують більше 6 мільйонів зарплатні
27 березня 2012 року відбулося розширене засідання колегії прокуратури області. На порядок денний заходу винесені 2 питання: про стан додержання законодавства у сфері оплати праці та сплати внесків до Пенсійного фонду України, правозахисної та представницької діяльності органів прокуратури з цих питань; про стан додержання законодавства, правозахисної і представницької діяльності з питань захисту прав дітей, охоплення їх змістовним дозвіллям, попередження правопорушень у молодіжному середовищі.
«Непроста економічна ситуація, яка склалась у державі, сьогодні, як ніколи, вимагає від нас наполегливої праці та рішучих дій, безумовного реагування на кожне порушення закону. Одним із основних приоритетів для діяльності кожного прокурора визначено захист гарантованих Конституцією прав і свобод громадян. Уже цього року органами прокуратури області порушено 8 кримінальних справ за фактами умисної невиплати заробітної плати та інших посадових злочинів у сфері трудових відносин.
До відповідальності притягнуто 70 посадовців, третину з яких – органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування та 5 – органів контролю.За прокурорського втручання виплачено 4,4 мільйони гривень заробітної плати. З початку року заборгованість зменшилась на 1,6 мільйони гривень.
Однак, не зважаючи на вжиті заходи, залишаються не виплаченими 6,2 мільйони гривень заробітної плати, якої не отримали близько півтори тисячі працівників 29 економічно активних підприємств області. Найбільше заборгували роботодавці у Збаразькому, Козівському, Монастириському, Тернопільському районах та обласному центрі», – зазначив у своєму виступі прокурор області Іван Мельничук.
Прокурорськими перевірками встановлено численні факти умисної невиплати заробітної плати та компенсацій у зв’язку з порушенням строків виплати, приховування її реального розміру, нелегальних трудових відносин, порушення прав щодо працевлаштування, несплати коштів до Пенсійного фонду України. Роботодавцями не дотримуються вимоги закону щодо індексації та компенсації працівникам втрати частини заробітку у зв’язку із затримкою термінів виплати. Залишається надзвичайно гострою проблема погашення боргу із заробітної плати на підприємствах, які банкрутують.
Однією з причин існування заборгованості є те, що деякими керівниками підприємств допускаються факти витрачання коштів на закупівлю матеріалів, розрахунки з постачальниками та інші господарські потреби, які не є першочерговими.
Однією з причин існування заборгованості є те, що деякими керівниками підприємств допускаються факти витрачання коштів на закупівлю матеріалів, розрахунки з постачальниками та інші господарські потреби, які не є першочерговими.
Органами прокуратури дається принципова оцінка таким фактам, у тому числі, заходами кримінально-правового характеру.
Зокрема, в ході здійснення правозахисної діяльності прокуратурою області встановлено, що голова правління ПАТ «Т.»впродовж грудня 2011 року – лютого 2012 року безпідставно не виплачував заробітну плату 241 працівнику очолюваного ним підприємства, внаслідок чого утворилась заборгованість по заробітній платі в сумі 486 тис. гривень.
За наслідками перевірки 05.03.2012 року відносно керівника підприємства порушено кримінальну справу, по якій триває досудове слідство.
За втручання прокуратури області заборгованість працівникам товариства погашена повністю.
Принципово реагував на порушення прав громадян на оплату праці прокурор міста Тернополя, яким в 2011 році порушено 7 кримінальних справ за ознаками злочину, передбаченого ст.175 КК України.
Стан погашення заборгованості по заробітній платі в області перебуває на щоденному контролі у прокуратурі області. Відслідковується кожне підприємство. Таке завдання дано прокурорам на місцях.
Погляд
Коментарі вимкнені.