Польща, Білорусь та Україна: відкриття нового виставкового проєкту в Тернополі

24 січня о 20:00 запрошуємо у Креативний кластер Na пошті на відкриття мультикультурної виставки «Сплетення» (Краків-Тернопіль).

На виставці представлені різножанрові роботи трьох художниць з Польщі, Білорусі та України.

«Ми переплітаємо наші різні, але пов’язані відчуття і спостереження. Диктатура і репресії, війна і знецінення, відсутність прав жінок і наростаючий вплив релігії є головною темою виставки, але не єдиною, – зазначають авторки. – Ціллю виставки є демонстрація найбільш болісних тем для кожної з художниць. Сценографією стануть етнічні елементи трьох сусідніх культур – солом’яні обереги, аудіо супровід, натуральні матеріали, і інші інструменти. Міста проведення виставки також є важливою частиною нашої програми. Ми хочемо поділитися особистим досвідом з іншими, висвітливши актуальні теми сьогодення».

Учасниці виставки – тернополянка Катерина Колісник, полячка Інга Дашик і білоруська авторка, ім’я якої ми не називаємо з безпекових міркувань, адже на батьківщині, яку вона змушена була покинути кілька років тому, проти неї відкрито політичну карну справу.

Подія відбудеться за підтримки Free Belarus Center i товариства “Крок”. Експозиція діятиме до 12 лютого.

Перед відкриттям відбудеться показ документальних фільмів незалежних білоруських режисерів у рамках Другого кінофестивалю “1084. На межі”. Запрошуємо долучитися до перегляду стрічки “Білоруський вальс” (2007), що розповідає історію опозиційного митця Алеся Пушкіна, якого у 2023 році замордували у білоруській в’язниці.Початок о 18:00, вхід вільний.

Коментарі вимкнені.