Найцікавіші місця Чернівців для туристів — обов’язково відвідайте їх

Буковина — тихий та чарівний куточок західної України. Цей край має багату історію. Чернівеччина розташована на перетині різних східноєвропейських культур. Тож місто увібрало в себе найкраще з кожної епохи. Знайомство з архітектурою та затишними вуличками принесе задоволення навіть досвідченим мандрівникам. 

До речі, чи вам відомо, що Чернівці мають власний домен chernivtsi.ua — він добре підійде для сайтів, які стосуються цього неймовірного міста.

А зараз пропонуємо вам короткий екскурс найцікавішими місцями Чернівців. 

Резиденція митрополитів

Найвідоміша перлина Чернівців — це Резиденція митрополитів. Це справжнісінький український Хогвартс. Будівлю звели в 1864 році після утворення герцогства Буковина з Чернівцями в ролі адміністративного центру. 

Ансамбль складається з трьох величних споруд, розташованих у дендропарку площею 12 гектарів. 

Колись там була резиденція митрополита з діючим храмом, студенти навчалися в семінарії. Після 1945 року в цій архітектурній пам’ятці оселився Чернівецький університет.

Свято-Миколаївський собор

Головна особливість цієї споруди — химерні куполи, ніби перекручені навколо своєї осі. Це єдиний подібний собор на всій території України. Його заклали сотню років тому під час панування Румунії на землях Буковини. 

Цікава особливість храму — косі лінії вікон. Через це часто виникає асоціація з Пізанською вежею, що в Італії. 

До речі, церква не постраждала під час релігійних утисків Радянського союзу, тому повністю зберегла свій первісний колорит, вітражі та розписи. 

Ратуша

Одне з головних знакових місць для чернівчан — будівля міської ратуші з 50-метровою вежею. Її збудували в 1847 році. На стінах вежі встановлено два старовинні годинники. 

Однак відвідати ратушу варто ще з однієї причини — з оглядової вежі башти відкривається неймовірна міська панорама. А о 12 годині дня трубач у колоритному костюмі грає гімн Буковини. 

Дерев’яний храм Святого Миколая

Церква зведена на початку 17 століття, є найстарішою будівлею в місті, що сягає часів Молдавського князівства. Вона вражає своїми гранчастими стінами з дубових брусів, що збираються під подовженим гонтовим дахом. Три ковані хрести на його вершині слугують символом віри та духовності.

Легенда свідчить, що цю церкву відвідували такі видатні особистості, як Сагайдачний, Мазепа та Хмельницький. Завдяки цьому вона отримала прізвисько “козацька”, ставши не лише релігійною святинею, а й свідком славетних сторінок української історії.

Протягом століть церква пережила декілька реставрацій та перебудов. Проте їй вдалося зберегти свою автентичність та неповторний старовинний дух, який й досі чарує відвідувачів.

Обласний музей народної архітектури та побуту

Комплекс займає площу понад 20 гектарів та налічує 35 пам’яток архітектури, які доставили з різних сіл Буковини. Тут є старовинні хати з автентичним інтер’єром, вітряки, корчма та інші споруди. Все це дозволяє поринути в атмосферу старовини та уявити, як жили люди на цій території понад століття тому. 

Художній музей

Музей зустрічає відвідувачем оригінальним фасадом. Ажурні балкони, статуї, майолікове панно на стіні прикрашають будівлю у стилі модерн. Декорування створювалося для возвеличення австрійської Імперії Габсбургів. Відомо, що 12 римських богів на панно уособлюють дванадцять найголовніших провінцій Австро-Угорської імперії.

Оздоблення на фасаді не змінилося, тому мандрівникам однозначно варто звернути увагу на цей музей.

Трохи цікавих фактів про назву Чернівців. Місто на річці Прут має чимало цікавих версій походження своєї назви, хоча всі вони більше схожі на легенди, адже місту вже понад 600 років! За однією легендою, назва Чернівці походить від чорних дубових стін, укріплених чорноземом. Інша історія розповідає, що назва пов’язана з чорними вівцями, яких розводили в цьому регіоні. Ще одна версія припускає, що в місті жили бояри та мали прізвище Чорні. Також є припущення, що назва походить від фортеці Чернь, яка стояла на захисті Галицької держави.  

У 1992 році, коли створювалися домени для обласних центрів, Чернівці спочатку отримали домен, у якому назва міста була транслітерована з російської мови. І тільки у 2015 році місту нарешті делегували доменне ім’я з правильним, україномовним написанням назви міста — chernivtsi.ua.

Турецька криниця

Кам’яна старовинна криниця, накрита куполом, розташована на площі Пресвятої Діви Марії. У 17-му столітті місто було під владою турків, які й побудували перше джерело питної води в місті. Саме тому вона так і називається — Турецька криниця. 

З побудовою криниці пов’язані романтичні легенди про турецького пашу, який збожеволів через нерозділене кохання. Через відмову дівчини він позбавив містян води. Але красуня обрала смерть, тому криницю знову відкрили. 

Багато років воду з криниці брали для потреб містян — як звичайних побутових, так і релігійних. Зараз на площі можна не тільки набрати води, але й помилуватися квітковим годинником та фонтаном в римському стилі, або піднятися сходами на Турецький міст. 

І це далеко не всі цікавинки міста. Кожна поїздка на Буковину відкриває все нові й нові дива регіону. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *