Покрокова інструкція з вибору та покупки окулярів для зору

Спостерігається цікава ситуація: за наявності контактних лінз, які вважаються більш сучасним засобом для корекції зору, більшість користувачів продовжує вибирати окуляри. Чим це може пояснюватися? Ось кілька ймовірних причин:

  • окуляри об’єктивно простіші у користуванні — вони не потребують як такого догляду, не потрібно вчитися їх правильно одягати та знімати;
  • окуляри для зору не контактують з поверхнею ока, а отже адаптація до них значно простіша і швидша, до того ж немає ризику алергічної реакції;
  • окуляри — це модно і круто.

Про моду на окуляри варто сказати окремо. Окуляри вважаються одним із наймодніших іміджевих аксесуарів останніх років. Цей тренд однозначно є позитивним, адже завдяки йому, люди, які за станом зору повинні носити окуляри, змогли відчути себе більш впевнено. Ба більше, сьогодні окуляри носять і ті, хто немає жодних проблем із зором — це люди яким просто подобається цей аксесуар. 

Крок 1: візит до лікаря-офтальмолога

Ви помітили, що у вас погіршився зір і вам важко читати та розглядати предмети на певній відстані — що робити? Передусім назначити візит до офтальмолога. У лікаря ви повинні пройти комплексну діагностику зору для визначення стану очей та заміру параметрів зорового сприйняття. Маючи на руках результати діагностики, лікар надасть рецепт на окуляри. Мається на увазі рецепт саме на лінзи для окулярів: в ньому будуть зазначені такі оптичні параметри: сфера (SPH), циліндр (CYL), вісь (АХ), відстань між зіницями (DP). Циліндр і вісь зазначаються лише в рецепті для астигматиків. 

Перевірка зору та отримання рецепта на окуляри є першим та обов’язковим кроком покупки окулярів. Пропускати його та купувати окуляри суто на свій розсуд не рекомендується, адже самостійно визначити підхожі параметри оптичних лінз неможливо.

Крок 2: рецептурні оптичні лінзи

Маючи рецепт від лікаря, ви можете сміливо відправлятися у магазин оптики. Там продавці-консультанти проконсультують вас щодо того, які доступні варіанти лінз за вашим рецептом. Оптичні лінзи є від різних брендів і країн виробництва. Найдорожчими зазвичай є лінзи німецького, французького, американського виробництва, от лінзи з Південної Кореї, Китаю та Таїланду обійдуться дешевше. Ви зможете обрати варіант, що буде вам по кишені.

Важливо: спочатку потрібно вибирати оптичні лінзи, а вже потім оправу. Чому? Є певні типи лінз, які не підходять для встановлення у будь-яку оправу. Це зокрема лінзи з великим індексом заломлення — такі лінзи досить “товсті” і встановити їх можна лише в оправу повнобідкового типу. Купуючи спершу оправу, а вже потім вибираючи до неї лінзи за рецептом, ви ризикуєте дарма витратити гроші на оправу, яка в результаті не підійде для виготовлення окулярів.

Крок 3: оправа правильного розміру

Від того наскільки вдало ви підберете оправу залежить не лише те, як ви виглядатимете в окулярах, але й те, чи буде вам в них комфортно. Комфорт залежить від розміру оправи: окуляри з надто маленькою оправою будуть тиснути, із завеликою — постійно спадати. Тож перед покупкою оправи обов’язково звертайте увагу на її розмір та по можливості міряйте. Запам’ятайте таке правило: відстань між думками оправи (або довжина рамки) повинна дорівнювати ширині вашого обличчя. Ширину обличчя треба вимірювати на рівні перенісся. Різниця між шириною оправи та обличчя допускається не більше 2-х міліметрів.

Крок 4: робота майстра і готові окуляри

Завершальним етапом є робота майстра з виготовлення окулярів. Майстер встановить оптичні лінзи в оправу і готово — ви маєте новенькі окуляри для зору! Майстри з виготовлення та ремонту окулярів зазвичай є у всіх магазинах оптики, тож ви можете зробити все за один візит: підібрати лінзи за рецептом, вибрати оправу, замовити виготовлення готових окулярів у майстра. 

 

Коментарі вимкнені.