Що робити, якщо Ви підозрюєте в себе COVID-19

Щоденні новини про поширення коронавірусної інфекції можуть вселяти тривогу і змушувати з більшим побоюванням ставитися навіть до звичайних для зими застуд. Розбираємося, за яких обставин потрібно звертатися за медичною допомогою.

У  COVID-19 немає специфічних симптомів, на початку захворювання його прояви мало відрізняється від тих, що викликають грип або звичайна застуда. Це загальна втома, головний біль, кашель – сухий або з невеликою кількістю мокротиння, висока температура, затруднене дихання. У період поширення респіраторних захворювань ця інформація може викликати тривогу: що робити, якщо ви відчули нездужання? 

Ранній початок лікування – запорука успішного перебігу хвороби, тому   при перших симптомах слід звернутись до лікаря і здати всі необхідні аналізи. При підозрі на коронавірус в МЦ «Оксфорд Медікал Тернопіль» проводиться специфічна лабораторна діагностика: виявлення РНК COVID-19 методом ПЛР. Основний вид біоматеріалу для дослідження – мазок з носоглотки, термін виконання становить  2-3 доби. Також можна пройти ІФА тестування на виявлення антитіл до SARS-CoV-2. В цьому випадку для діагностики здають кров з вени зранку натщесерце. Результат доступний вже протягом 1-2 дня. Основна різниця між ПЛР та ІФА тестами – ПЛР показує наявність чи відсутність РНК вірусу в режимі реального часу, тобто чи є вірус в організмі людини на момент здачі матеріалу, ІФА – в залежності від імуноглобулінів IgG, IgM та IgA можуть відображати хронічний, гострий чи місцевий вироблений імунітет в людини.

Якщо ваше захворювання проходить не в гострій формі, ви не їздили останнім часом за кордон і не спілкувалися ні з ким, хто був там недавно, ВООЗ рекомендує дотримуватися звичайних заходів: дотримуватися гігієни рук та органів дихання, залишатися вдома до повного одужання. Якщо ваш стан викликає у вас побоювання, виклик лікаря не буде зайвим.

За детальною інформацією телефонуйте за номером (0352) 52 52 52 !

м. Тернопіль, вул. С. Качали,5

просп. С.Бандери,41

ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ

Онлайн запис на прийом на сайті

https://ternopil.oxford-med.com.ua/

 

Слідкуйте за нами в Інстаграм

https://www.instagram.com/oxford_medical_ternopil/?hl=ruКоментарі вимкнені.