Віртуальний тур у найстарішу церкву Золочева

Пропонуємо нашим читачам віртуальний тур  у найдавнішу церкву Золочева – храм св. Миколая. Тур був створений фотографом Любомиром Городенчуком.

Храм святого Миколая є дочірньою церквою Золочівського василіанського монастиря. Церква — найстаріша зі збережених у місті. Вона розташована там, де колись були оборонні вали.

Золочівська церква св. Миколая під променями осіннього сонця

Вулиця, на якій стоїть храм, називається Валовою. Старовинну споруду обступили будинки, в одному з яких ще до радянської окупації жив парох, отець Степан Юрик. Утім, починалося все не в ХХ ст.: згідно з давнім народним переказом, в одній із пожеж згорів майже весь Золочів, але не дерев’яна церква на валах. От її розібрали, а поряд збудували нову, з каменю. Місце вівтаря першого храму на подвір’ї храму позначує хрест.

Теперішня Миколаївська церква — зразок доглянутості. Зовсім не здається, що її простір творили протягом приблизно половини тисячоліття, хоча збережений в акті генеральної візитації 1762 р. опис храму дозволяє вималювати в уяві інший, аніж тепер, стан речей. Приміром, у вказаному році довкола церкви існувало старе кладовище.

Володимир Мороз, РІСУ

Віртуальний тур створено Любомиром Городенчуком.

 

Більше віртуальних турів на www.maps.te.ua

Коментарі вимкнені.