Чому БЮТ не має своїх депутатів в обласній та міській радах Тернополя?
Не важко розвалити партію. Десь не зійшлися бізнес-інтереси, захотілося власноруч покермувати політичною силою, злий жарт зіграли амбіції та впертість тощо.
Сергій Тарашевський має досвід «підривної» діяльності. Наразі очолюваний ним «Єдиний Центр» ще тримається на плаву, а от ситуація з попередньою політсилою — БЮТом, завдяки якій бізнесмен потрапив у Тернопільську міську раду в складі Української соціал-демократичної партії, виявилася складною.
Приватизовуючи майже за безцінь метри за метрами комунального майна Тернополя, Тарашевський забезпечив собі підтримку кількох депутатів, які забезпечували ухвалення потрібних рішень тій стороні, котра більше віддячувала обранцям. Відкрите протистояння вісімки хвацьких депутатів із парткерівництвом БЮТу розпочалося після того, як група Тарашевського протягнула зухвале рішення: уповноважити ТОВ «Ровекс» вирішити питання компенсації членам садівничого товариства «Ювілейне» за знесення садових будиночків та зелених насаджень. БЮТ попередньо вирішив не підтримувати це рішення. Відтак кроки вісімки викликали обурення одно партійців. Одразу після скандальної сесії блок Тимошенко разом із депутатами від «Свободи» оголосили, що Сергій Тарашевський пропонував депутатам чималі суми за підтримку його питання. Бізнесмен, у свою чергу, звинуватив голову обласного БЮТ, народного депутата України Василя Деревляного у вимаганні хабара. Адже розумів, що довести факт не зможе. Сергій Тарашевський, щоб не втратити бізнес-репутацію, вдався до поливання брудом обласного керівництва БЮТу. Втрачати йому було нічого: ні партійного квитка, ні надбаних комунальних квадратних метрів.
Уже під прапорами нової партії очільник «Ровекса» подався в Тернопільську обласну раду. Що цікаво, на сесіях, у більшості випадків (коли оприлюднювали поіменний список голосувань) він не голосував одностайно зі своєю фракцією. Виходило так, що «ЄЦ», наприклад, не підтримував якесь із політичних питань, тоді як Сергій Тарашевський тиснув кнопку «За», або, що рідше, «Утримався». Щоправда, такі «вільності» залишалися хіба що на задвірках внутріпартійних балачок, адже посада голови фракції та партії дозволяла голосувати по-своєму.
Висновок один – чим більше “тарашевських” – тим менше депутатів від БЮТу.
Святослав Березівський
Коментарі вимкнені.