“Файні тернопільські вуйки” зганьбили Україну – київський журналіст

Скандал довкола минулотижевої публікації «Нової» набирає обертів. Студент, який дав коментар виданню, переконує: Україна – на шляху до забуття через свої расистські погляди.
«Судячи з усього, скандал довкола расистської публікації в тернопільській газеті стане однією із провідних тем для новинєвих сюжетів і світових, і українських ЗМІ – пише France 24. – Про це свідчить швидкість, з якою швидкістю поширюється інформація про цей інцидент. Після публікації на CNN, естафету підхопив інформаційний телеканал France24, на сайті якого з’явилася републікація. Публікуємо переклад одного із коментарів іноземця, який жив в Україні і достатньо точно відображає сприйняття процесів, які відбуваються в нашій країні.
«Я можу вас запевнити, що расизм поширений в цій країні. Моя шкіра біла – це захищає мене від побиття. Але як тільки люди дізнаються, що я іноземець, досить часто маю безпомилкове відчуття, що вони з радістю викинули б мене зі своєї країни.
Можна вивчити мову, але це допоможе мало – за моїми спостереженнями як мінімум 30-40% населення відкрито ворожі до будь-якого іноземця по відношенню до їх маленького «клану» (що означає членів їх сім’ї і коло друзів). А вже якщо вам довелося бути представником іншої культури – тим гірше для вас.
Звичайно, це не ВСІ українці – багато з них милі, дуже доброзичливі і відкриті люди, які не є частиною расистської хвилі. Але, на жаль, існує досить багато ІНШИХ українців, які залишають неприємний присмак в роті для всіх, хто проведе тут час. Я лише в одному не погоджуся з матеріалом статті по расизму. Там написано: «Через декілька місяців Україна прийматиме футбольний чемпіонат «Євро-2012», який повинен залучити тисячі іноземців. Ви не повинні поводитися так, наче живете в Радянському Союзі». Один з найсумніших моментів в цьому, що в радянські часи тут була щира відвертість до людей різних кольорів і рас. У той період майже половина республік Радянського Союзу була населена відносно темношкірими народами (Центральна Азія, Азербайджан, Грузія та інші), і, наскільки я знаю, вони дійсно сприймалися як частина одній, об’єднаної сім’ї народів. Але це втрачено тепер, і просто трагічно, тому що це відкидає жителів України і західної Росії далеко назад в культурному розвитку
Моя порада: їздіть частіше Казахстану. Це цікавіше: система освіти краща, расизм, який уразив Україну, відсутній, і значно більше відчуття відвертості. Плюс кращі зарплати, вищі стандарти життя, краще медичне обслуговування. Як мінімум – в крупних містах типа Алмати. Забудьте про Україну: сумно говорити, але це країна на шляху до краху і забуття».
Київський журналіст Олександр Роджерс переконаний: через інцидент під загрозою може опинитися «Євро-2012». «Новина про расистську статтю в Тернопільській газеті, де африканців і арабів порівнюють з мавпами, пару днів тому появилася на CNN, вже активно тиражується найбільшими європейськими ЗМІ. По факту, «файні тернопільські вуйки» зганьбили Україну, любов до якої вони постійно демонструють на весь світ, – пише він, –
Буквально днями один з тернопільських інтелігентів довго розповідав мені, що Тернопіль – це європейське місто з високою культурою, яка недоступна нам, жителям центральної і східної України. Але чомусь в нашій «безкультурній» Вінниці відношення до африканських і арабських студентів нормальне (я б навіть сказав, що ажіотажне, оскільки багато хто хоче з ними дружити), і декілька арабських лікарок працюють в наших лікарнях. А в «культурному» Тернополі процвітає печерний расизм – адже, судячи по відгуках іноземних студентів, це не одиничний випадок, а масове явище. Недавно мені ще попався заклик «справжнього націоналіста» з Івано-Франківська, де він закликав бойкотувати іноземців під час проведення «Євро-2012», не пускати їх в місцеві кафе і магазини, а якщо і пускати, то довго не обслуговувати, навмисне «не розуміти не по-українськи» або навіть відверто грубіянити. Це в двадцять першому столітті дехто так розуміє «любов до Батьківщини»? Виставити її зборищем хамів і гопників – це міжнародний престиж? Але в даному випадку проблема все-таки не обмежується містечковим жлобством. Наслідки скандалу, що розгорається, можуть бути плачевними: 1. Україна вставлена, як расистська країна, в якій живуть ксенофобські дикуни. 2. Під загрозою може виявитися проведення «Євро-2012». Деякі країни лише і чекають приводу, щоб відмовити Україні в проведенні чемпіонату. Цей проект і так збитковий, а завдяки таким «надмізкам» стане взагалі провальним.
3. Під загрозою може виявитися перспектива євроінтеграції України, про яку так мріють всі наші ліберали і демократи. 4. Західні політики використовуватимуть цей скандал, щоб виторгувати собі додаткові преференції, в результаті ми можемо втратити якісь ринки або поставити під удар галузі своєї економіки.
А все тому, що якісь недалекі гопники, що через непорозуміння попали на роботу в газету, уявили себе надлюдьми, яким дозволено ображати інших людей. Я вже давно пишу, що справжні патріоти України повинні абстрагуватися від терміну «націоналізм», який дозволяє таким ось печерним виповзням маскувати свою хамську натуру любов’ю до Батьківщини» – пише він у коментарі до статті на France 24.

-1 thoughts on ““Файні тернопільські вуйки” зганьбили Україну – київський журналіст

 • 11:56 | 30.01.2012 о 11:56
  Permalink

  якщо я люблю свій рідний край і свій рідний народ, то за науковим визначенням я – націоналіст… чому я маю зрікатися себе? я не хочу ганьбити свій рід і свій народ!
  “Народ, який сьогодні не має честі, завтра не матиме хліба” (с) Давид Рікардо

  а це – для роздумів:
  http://vk.com/note42951747_9603643
  соціальна реклама про толерантність та терпимість: http://www.yapfiles.ru/show/309442/d2df2f51c6010fb78c..
  продовження історії про ту білу дівчину, яка знялась в рекламі: http://yahooeu.ru/story/33415-zhertva-tolerastii.html

 • 16:59 | 30.01.2012 о 16:59
  Permalink

  Человек, который любит свой край и свой народ – патриот.
  А националист – это тот, кто любит себя в Украине, а не Украину в себе.
  Позорьте Украину дальше своим хамством, если мозгов нет…

 • 17:10 | 30.01.2012 о 17:10
  Permalink

  Націоналізм – це вияв любові до своєї нації, традиціїв та звичаїв! А якщо деякі люди у любові бачать вияв ненависті який виявляється у расизмі це дуже хибна думка!
  Те що написали Тернопільські журналюги про чорношкірих( іншими словами їх не назвеш)це безсумнівно злочин, який повинен каратись відповідно до закону! А на будь які факти кричати це фашизм або націоналізм це безглуздя, незнання, тупість кінець кінців. У націоналізмі ніколи НЕМАЄ НЕНАВИСТІ ДО ЛЮДЕЙ ІНШОГО КОЛЬОРУ ШКІРИ!
  Я переконаний та свідомий НАЦІОНАЛІСТ, я відношусь до чорношкірих як і до білошкірих, тому що проблема не в кольорі шкіри, а в наших головах! І ті хто написали цю статтю звинувачують це націоналістів, ви перше розберіться самі хто такі націоналісти, а не я чув, мені казали, я бачив! А бити іноземців і без того хватає кому!!!!

 • 22:20 | 30.01.2012 о 22:20
  Permalink

  Стаття, розміщена в сіенен, жодним словом не нагадує зважену та обєктивну статтю. Це істеричний крик якого занадто емоційного юнака з числа вічно гонимих, нещасних та голодних. Ніколи не був проти перебування чорношкірих у нас, але подібні пасквілі породжують лише ненависть і нічого більше.

Коментарі вимкнені.