Комуністи на чолі з Тягнибоком чи свободівці на чолі з Симоненком?

Днями комуніст Царьков у своєму блозі в соціальній мережі LiveJournal написав, що Суд вищої інстанції визнав законним висловлювання лідера Компартії Петра Симоненка про те, що партія “Свобода” є нацистською організацією (http://www.pravda.com.ua/news/2012/10/8/6974215/http://www.pravda.com.ua/news/2012/10/8/6974215/). Свободівці кажуть, що 2 суди першої інстанції виносили рішення не в користь головного комуніста, і рішення суду повинно стосуватися одного – Симоненко не повинен вибачатися перед “Свободою”, оскільки саме це було предметом позову. Ці перипетії між партіями, які між собою є політичними антиподами, наштовхнули на думку порівняти їх між собою. Зокрема, що вони пропонують у своїх передвиборчих програмах на Парламентських виборах 2012 року.

 

Передвиборна програма Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Передвиборна програма Комуністичної партії України
Заборонити приватизацію стратегічних підприємств і повернути у державну власність раніше приватизовані. Повернення у державну власність підприємств базових секторів економіки.
Гарантувати державний контроль над природними монополіями. Закріплення за державою права на їхнє (природними ресурсами, землею, виробничими активами) використання в інтересах суспільства
Заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Заборона купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення.
Забезпечити контроль держави над банківською сферою (державні банки мають становити щонайменше 30% банківського капіталу країни). Обмежити законом лихварські відсотки за банківськими кредитами для населення та підприємств України. Зміцнення державних банків, які будуть кредитувати промисловість і сільгоспвиробника під низький процент. 
Зобов’язати осіб, які вивели капітали в офшори, повернути їх в Україну та сплатити з них усі належні податки. Націоналізувати підприємства, заарештувати банківські рахунки та конфіскувати майно порушників. Повне оподатковування офшорних операцій, заборона  офшорним компаніям володіти акціями українських підприємств.
Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки». Перехід до системи прогресивного оподатковування та введення податків на споживання предметів розкоші.
Скасувати депутатську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів Ліквідація статусу недоторканості для представників влади
Запровадити обрання місцевих суддів громадою строком на 5 років. Введення виборності суддів

 

Виявляється, базові економічні погляди у комуністів практично не відрізняються від поглядів «Свободівців», які колись іменувалися Соціал-національною партією України, а сучасну назву отримали у 2004 році. Як бачимо, ставши народними депутатами і пан Тягнибок і Товариш Симоненко знайдуть спільну мову. От чи буде вона українською для комуніста – покаже час…

Коментарі вимкнені.