Люстрація – це прояв тоталітаризму, вважають у Партії розвитку України
Прийнятий парламентом Закон про очищення влади у Партії розвитку України вважають не прийнятним для демократичного суспільства. Цей документ порівняли з практикою тоталітарних режимів подібних до “люстрацій” Сталіна і Піночета, Сомоси і Пол-Пота.
«Невдаючись у термінологічне пояснення та історизм походження слова люстрація, варто відзначити, що новоприйнятий закон “Про люстрацію влади” дасть змогу частині нашого суспільства потішитися від можливості брати участь у виявленні ворожих елементів, які не дають можливості розвиватися нашій країні, – зауважив запевняє перший заступник голови Партії розвитку Україна на Тернопіллі та екс-керівник департаменту освіти і науки ОДА Іван Запорожан. – У цій ситуації головне попасти до люстраторів і відімстити ненависному ворогу. Це не щось надумане, а взяте з нашої недалекої історії. Дві сотні нардепів, відвертаючи увагу від важливих потреб країни, дали у руки неореволюціонерам караючий меч, від якого і самі можуть поранитися. Багато суперечливих норм цього закону, надзвичайно поглиблений нігілізм по відношенню до верховенства права у суспільстві та і сама ситуація війни ( у частини людей у руках зброя) можуть привести ситуацію до зведення порахунків, поглиблення корупції тощо. У жодному випадку не стаю на захист казнокрадів, хабарників чи зрадників, але кому судити і кидати каміння?».
Після Помаранчевої революції 2004 року, за наказом тодішнього президента Віктора Ющенка, з органів державної влади було примусово звільнено 25 тисяч працівників, що “зганьбили” себе якісною і наполегливою працею на користь Української держави. Внаслідок цього машина державного управління просто зупинилися, а країна занурилася в глибоку управлінську кризу, що мала незворотній характер. Сьогодні вже хочуть звільнити один мільйон осіб. Чому нас нічого не вчить історія?
Хто і як буде проводити люстрацію? За якими критеріями і принципами? Чому під люстрацію не потрапляють, наприклад, такі люди, як президент Петро Порошенко, що працював міністром у кабінеті міністрів за Януковича, Юрій Луценко, який очолював МВС в уряді Януковича зразка 2006-2007 років, Арсеній Яценюк, – міністр в уряді колишнього президента, Юлія Тимошенко, яка прагнула створити з Віктором Януковичем “широку коаліцію”, більша половина депутатського корпусу, яка так чи інакше, причетна до колишнього президента?
«Політична люстрація почалася ще до прийняття люстративного закону. Клеймо бандитського регіонала отримує кожен, хто не хоче уступити місце для родича керівника, чи дати відкупне (виявляється, що проходить). Думаю, що посаду люстратора також можна буде отримати за певні преференції. Маю надію, що цей важливий суспільний процес почнеться не з непоказного державного клерка, а з Президента, колишніх Прем’єрів, міністрів, що на кожному кроці закликають до люстрації і при цьому забувають, що потрібно починати з себе», – підсумував Іван Запорожан.
А Яценюк вважає, що треба чистити владу від сміття. І чогось я йому більше вірю
А мене цікавить , чи є ще смітники для голів сільских рад??? На них поширюється люстрація-2014?