На передвиборчій агітації тернополяни можуть заробити від 100 грн до $ 100 на день

В Україні стартує сезон, коли студентам і пенсіонерам можна заробити на політиках. З 1 серпня починаються агітаційні кампанії політичних партій, які йдуть в парламент.

На сайтах вакансій і в соцмережах вже з’явилося багато пропозицій попрацювати на виборах агітаторами або спостерігачами, пише “Сегодня”.

За одним із зазначених телефонів в оголошенні розповіли, що в день обіцяють платити 100 грн.

“Але можна отримати і більше, якщо захочете попрацювати ще й у вихідні дні. Треба з 9.00 до 18.00 роздавати біля намету листівки і агітувати людей. Тренінги ніякі не будемо проводити, тільки невеликий інструктаж. Тому людина нам потрібна така, якій більше 18 років і вона може впевнено викладати думки. І, звичайно ж, бути привітним і посміхатися”, – розповів Олег.

Інші роботодавці були більш вимогливі.

“Нам потрібні тямущі люди з приємною зовнішністю. Ви ж будете представляти партію. Яку? Поки не можу сказати, та й яка вам різниця! За роботу в агітаційних наметах платимо 15 гривень за годину. Робочий день 8 годин з перервою на обід. Ще грошові бонуси, хто добре буде агітувати”, – пояснив Максим.

Віддають перевагу студентам, причому вказують, що потрібні активні та енергійні люди. “Роздача листівок. Оплата погодинна. Зарплата від 200 грн за один день “, – обіцяють в оголошенні.

Можна влаштуватися спостерігачем за підрахунком голосів. Там платять більше, але і робота клопітна. “Робота на одну добу, платимо $ 100. Треба бути готовим до відрядження в інше місто”, – каже Ігор, який набирає людей.

Деякі партії підходять до вибору кандидатів грунтовно.

“Потрібні юристи, політологи, філософи і соціологи працювати спостерігачем на весь період передвиборчої кампанії. Всього чотири місяці, після закінчення отримаєте 8000 гривень. В обов’язки входить фіксувати порушення, складати акти на виборчих дільницях”. Обіцяють “цікаву роботу в дружньому колективі”, – ідеться в оголошенні.

Як неофіційно розповіли в одному з районних штабів ВО “Батьківщина”, там зараз шукають людей. Платити обіцяють 100-120 грн за день. Офіційно в БЮТ запевняють, що агітаторів за гроші не наймають. За негласною інформацією, збираються платити агітаторам і в ПР (у великих містах по 100 грн в день, в маленьких – по 60 грн). Втім, офіційно регіонали це спростовують. “У нас в партії понад півтора мільйона людей. Нам не потрібно нікого наймати”, – сказав нам перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов.

Коментарі вимкнені.